Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu

Eklenme tarihi: 29/03/2022 – 14:38

Son güncellenme tarihi: 29/03/2022 – 14:38


Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, ‘Kur Korumalı Mevduat’ın ekonomi için tehlike olduğunu ve yakın gelecekte büyük sıkıntı çıkaracağını savundu.

Tural Şahbazlı /Kahramanmaraş (İGFA)-  Konu ile ilgili örnek gösteren Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu: “Bir kamu bankası üst düzey yetkilisi arkadaşımız aradı ve bu konu hakkında ayrıntı anlattı. Bir müşterinin 500 bin lira mevduatını kur garantili hesaba yatırdığını ve açılan bu hesap için 3 ay sonra 22 Mart 2022’de, o müşteriye takriben 85 bin lira kur koruması ve takriben 15 bin lira faiz ödediğini toplamda 100 bin lira kur koruması ve faiz ödendiğini anlattı ilgili müşteriye. Bu durum yıllık yüzde 80 demektir. Bu rakam çok vahşi bir rakam” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a müdahele çağrısında bulunan BAAE Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu şu ifadeleri kullandı : “Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Maliye Bakanımız! Sayın Maliye Bakanımızın bunu anlayacağını sanmıyorum ama Cumhurbaşkanımız bunu çok iyi anlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız! Bu sistemle devam edersek batacağız. Lütfen dikkat. Lütfen. Bu yükü bu hazine taşımaz. Bu sıkleti taşımaz bu terazi. Kurban olurum yaradanına. Buna müdahale et. Ve gereğini yapın bir an önce. Yoksa batacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir