Milli güreşçi Yasemin Adar, CW Enerji sponsorluğunda başarıya koşuyor

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 11:09

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 11:09


Milli güreşçimiz Yasemin Adar, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji sponsorluğunda tarih yazmaya devam ediyor.

ANTALYA (İGFA) –Türkiye’de kadın güreşine öncülük eden Yasemin Adar, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.

Kadın güreşinin sembol ismi haline gelen Adar, organizasyonda ülkemizi başarıyla temsil etti ve kürsünün en üst basamağında yer aldı.

Milli sporcu Yasemin Adar’a sponsor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Türkiye’ye adını 2016’da Letonya’nın başkenti Riga’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda duyurduğunu anımsatarak, “Ülkemize kadınlarda ilk altın madalyayı kazandırdı. Türk kadın güreşinde yeni bir sayfa açan Yasemin, üst üste 4 kez adını Avrupa’nın zirvesine yazdırdı. Dünyanın zirvesinde yer alma başarısı gösterdi ve Paris’te gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu ilk kadın Türk güreşçi oldu. Ayrıca 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazandı. Son olarak Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak bizleri gururlandırdı” diye konuştu.

CW Enerji olarak Yasemin Adar’a destek olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Sarvan, ülkemizin bayrağını dünyada dalgalandıran genç sporcunun her zaman yanında yer almaya devam edeceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir