Bursa AKUB yangın eğitimini tamamladı

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 10:10

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 10:10


Millî Eğitim Bakanlığı’nın 81 ilin Millî Eğitim Müdürlüklerine Arama-Kurtarma ve Tahliye Birimleri kurulması yönünde verdiği talimat doğrultusunda oluşturulan bursa arama-kurtarma birimi (Bursa AKUB), olası afetlere hazırlıklı olabilmek adına eğitimlerine aralıksız devam ediyor.

BURSA (İGFA) – Tamamı gönüllü öğretmenlerden meydana gelen 30 kişilik Bursa İl MEM arama kurtarma birimi,  Bursa Büyükşehir İtfaiyesi’ne ait afet koordinasyon merkezinde “yangın bilgisi-yangına müdahale ekipmanları-yangın çeşitleri ve müdahale yöntemleri-itfaiye ip teknikleri-yangın söndürme pratikleri” başlıklarını kapsayan 20 saatlik eğitimlerini hem yazılı hem de uygulamalı sınavda başarılı olarak tamamladı.

Bursa İl MEM İl İSGB Koordinatörü Sezai Kuruşçu, eğitimlerden edindikleri tecrübeleri hem sahada, hem de okullarda yapılan eğitim ve tatbikatlarda uygulama imkânı bularak geniş kitlelere afet bilincini de kazandırmış olduklarını söyledi. 

Bursa İl MEM AKUB ekip lideri Arif Kevenoğlu ise, birim olarak olası afetlere karşı halkımızın yanında olabilmek ve hazırbulunuşluk düzeyimizi en üst noktaya çıkartmak için eğitimleri aksatmadan sürdürdüklerini belirtti. Gönüllü öğretmenlerden kurulan ekibimiz, her türlü fedakârlığı göze alacak motivasyona bu eğitimler sayesinde kavuştuğunu belirten Kevenoğlu, farklı alanlardaki yeterliliklerimizi artırmak için planladığımız eğitimlerimizi almaya devam edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir