MEB Bakan Yardımcısı, Bursa’da usta öğreticilerle buluştu

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 10:10

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 10:10


Bursa’da Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yürütülecek çalışmayla 2022 yılını bir milat ilan ettiklerini söyledi.

BURSA (İGFA) – Bir dizi çalışma için Bursa’ya gelen MEB Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, Hayat Boyu Öğrenme kurumlarında görev yapan usta öğreticilerle bir araya geldi. Yılmaz, daha sonra hayat boyu öğrenme faaliyetlerini geliştirmek, yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Bakan Yardımcılığı görevine atandıktan sonra ilk kez usta öğreticilerle bir araya geldiğini ifade eden Dr. Nazif Yılmaz, bakanlık nezdinde de ilk kez böyle bir buluşma gerçekleştirildiğini kaydetti.

Ülke genelinde 997 halk eğitimi merkezi ile vatandaşlara hizmet sunduklarını belirten Dr. Nazif Yılmaz, 4 eylemi gerçekleştirmek zorunda olduklarına vurgu yaparak, “Bunlardan ilki kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve fiziki imkânların iyileştirilmesidir. İkinci olarak usta öğreticilerimizin ve halk eğitimi merkezi yöneticilerimizin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik eylemler gerçekleştirilmesi. Ben hep şuna inandım, ‘Mesleğinde kendini yenilemeyen kendisinden yer’. Üçüncü alanımız ise tanıtım, iş birliği ve farkındalık çalışması. Dördüncüsü de her ay bir sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirilmesi. Ben inanıyorum ki bu etkinlikleri gerçekleştirdiğimizde hem kursiyerlerimiz artacak hem de kurslarımızın niteliği artacak. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz koordinasyonunda yürütülecek çalışmayla 2022 yılını bir milat ilan ediyoruz. Bunu da siz değerli meslektaşlarımızla gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ise, son dönemde hayat boyu istatistiklerin ciddi gelişmeler gösterdiğini belirtti. Son birkaç ayda bazı istatistiklerimizi 6 katına çıkardıklarını belirten Müdür Gür, “İnanıyorum ki kadim şehir Bursamızın öğretmen ve öğrencileri bu istatistikleri daha da yukarıya çıkaracaktır. Bursa’ya teşriflerinden dolayı Sayın Bakanım Nazif Yılmaz’a şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir