İstanbul’da kar tedbiri… Eğitime ‘kar’ molası

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 21:44

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 21:44


İstanbul Valiliği, kentte etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde yaptığı karla mücadele değerlendirme ve hazırlık toplantısında 3 günlük hava tahminine göre 21 Mart Pazartesi gününe kadar il genelinde eğitime ara verildiğini duyurdu. Büyükşehir Belediyesi ise, vatandaşlara “Toplu taşıma kullanın araçlarınızla çıkmayın” çağrısında bulundu.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde gerek Valilik, gerekse Büyükşehir Belediyesi kamuoyuna bilgilendirmelerde bulundu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden İstanbul ile ilgili 3 günlük hava tahmini sonrasında İstanbul Valiliği, Karla Mücadele Değerlendirme ve Hazırlık Toplantısı gerçekleştirildi. Vali Ali Yerlikaya başkanlığındaki toplantıda 21 Mart Pazartesi gününe kadar eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Alınan idari tedbirleri Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından duyurdu.

Öte yandan AKOM’dan vatandaşlara seslenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen hafta başarılı bir karla mücadele verdiklerini anımsatarak, 18 Mart Cuma gününden itibaren tüm İstanbulluları azami sayıda toplu taşımayı kullanmalarını tavsiye etti. “Eğer zaruret yoksa, araçlarıyla dışarı çıkmamalarını da öneriyorum” diyen Başkan İmamoğlu, “Yılın belki de son kar yağışını birlikte göreceğiz. Dolayısıyla, bir günü daha, bir mesai gününde en tedbirli şekilde geçirmemiz gerçekten işlerimizi kolaylaştıracak” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir