Millî Mücadele kahramanı Gördesli Makbule için anma

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 21:44

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 21:44


İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Millî Mücadele döneminde Manisa, Kütahya ve Balıkesir hattında düşmana karşı oluşturulan Kuvayımilliye hareketine katılan ve 17 Mart 1922’de girdiği çatışmada 20 yaşında şehit düşen Makbule Hanım için anma mesajı gönderdi.

MANİSA (İGFA) – Gördes Belediyesi’nce düzenlenen programda, Gördesli Şehit Makbule Hanım için Balıkesir’in Sındırgı ilçesi Eğridere Mahallesi yakınlarındaki kabri başında tören yapıldı. Kur’anı Kerim tilavetiyle duaların okunduğu törende, şehit Makbule Hanım’ın kabrine çiçekler bırakıldı.

Programda, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un mesajı da okundu.

İletişim Başkanı Altun mesajında, düşmana karşı yürütülen mücadelelerde destanlar yazan Nene Hatun, Şerife Bacı, Halide Onbaşı, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı, Tayyar Rahmiye, Kara Fatma lakabıyla bilinen Üsteğmen Fatma Seher Erden ve daha nice kahramanın unutulmayacağını belirtti.

“Kahramanlarımızı ve onların fedakarlıklarını unutmamak, ülkemizi her türlü tehdide karşı korumak, şanlı bayrağımızı daha da yükseklere çıkarmak bugün bizler için en büyük sorumluluktur” diyen Altun, mesajında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ecdadımızın emaneti vatanımıza sahip çıkmak, ülkemizi daha da kalkındırmak, milletimizi hak ettiği refah seviyesine çıkarmak, birlik ve beraberliğimizi korumak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Millî Mücadele kahramanlarımızı ve şehadetinin 100. yılında Gördesli Makbule Hanım’ı rahmetle, şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir