Eklenme tarihi: 19/03/2021 – 12:48

Son güncellenme tarihi: 15/02/2023 – 17:49


İnsan umut etmek ile hayal etmek arasında bir yerlerde sıkışıp kalıyor hayatta. Olmak istenilen insan ile olduğumuz insan arasında. Bir hedef belirlersek o hedefe doğru hayalleriniz umutlarınız her şeyin güzel olacağına dair verdiğiniz mücadeleler sonunda mutluluk ile taçlanır. Bazen hayallerinize kavuşmak çok uzun ve imkansız gibi görünse de umudunuz ve hedefleriniz o yönde olursa başaramayacağınızı düşündüğünüz hiç bir konu engel olmaz.
Pek azımız olmak istediğimiz, hayalini kurduğumuz insan olabiliyor. Aslında hayalinden vazgeçmeyen herkes olmak istediği insan er ya da geç oluyor.
Umut..
Umut etmek terk ederse bizi geriye ne kalır?
Hayalleri canlı tutar umut etmek, insan umut etmeyi bırakırsa o zaman ölmüş sayılır. Çünkü hayalleri umutları olmayan bir insan sadece yaşamak eylemini gerçekleştirmiş olur. Pek çoğumuz yaşıyoruz ama pek azımız bunun farkında. Mutlu yaşayabilmek kendini bir amaca bağlamaktan geçer. Ne zaman bir karamsarlığa düşsek bizi canlı tutacak bir amaca tutunmalıyız. Dar hayallerle geniş umutlar beklenemez! Hayallerinize umutlarınıza ulaşmanın yolu belki de çok zor ve meşakkatli olacak ama asla pes etmemelisiniz. Umuda yürüyorsun zorluklar olacak mücadeleler olacak. Belki de birkaç denemen de başarısızlıklar, zorluklar olacak. Karamsarlığa düşmeden tekrar denemelisiniz. İnsan hayaller için daha mutlu yaşamak için başarısızlıkları göz önünde bulundurmadan tekrar tekrar mücadele etmeli önce hayal ettiği sonra umut ettiği hedefi için. Hayallerin sınırı yok. Hayallerimizi genişletmek okumaktan geçer. Her kitap yeni bir dünyaya açılan bir penceredir. Beynimizi ne kadar beslersek o kadar geniş hayallerimiz olur, hayallerimiz genişler umudumuz artar umudu olan insan yaşama sevinci ile dolar. Kendine güveni artar her şeyin üstesinden gelebileceğine inanır.
Yani demem o ki; kendinizi bir amaca bağlayın. Umut edin gelecek adına, hayaller kurun umudunuz adına..
Hayalleriniz ve umutlarınızla yol alın yarınınızı mutlu kılmak adına..
Yazan: Esma ÜNAL (Grafiker)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir