TEGV Ankaralı çocukların ‘Düş’ü oldu

0

Eklenme tarihi: 16/03/2022 – 7:48

Son güncellenme tarihi: 16/03/2022 – 7:48


Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüzbinlerce çocuğa nitelikli eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Ankara Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda, Vehbi Koç Vakfı’nın desteği ile kurulan, “Tasarım ve Beceri Atölyesi” ile “Düşler Atölyesi” törenle açıldı.

ANKARA (İGFA) – Ankara Semahat-Dr. Nüsret Arsel Eğitim Parkı’nda kurulan yeni atölyelerin açılışları, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Hasan Atalay, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü Cihan Önsönmez, TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levend Kılıç, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ile çok sayıda veli, gönüllü ve çocuktan oluşan coşkulu bir kalabalıkla gerçekleşti

Açılışta konuşma yapan TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levent Kılıç, 2001’den bu yana birçok sefer buraya gelme fırsatı olduğunu belirterek, “Tüm bu süre içinde gerçekten bu ilçemizin büyük bir değişim geçirdiğini görüyorum. Ekonomik ve sosyal olarak büyük bir değişim içinde oldu. Fakat ilk günden itibaren hatırladığım üç değişmeyen şey var. Sizlerle onları paylaşmak istiyorum. Buraya ilk geldiğim gün açılış yapılırken çocuklarımızın gözündeki sevinci buraya her geldiğimde görüyorum. Bu 21 yılda içinde onlardaki bu yaklaşımı, sevgiyi hep gördüm. Her birinize tek tek vakfımızın adına çok teşekkür ederim. Bugün Vehbi Koç Vakfı’nın sağladığı olanaklarla iki atölyemizi açmak için buradayız. Bize bu imkânı sağladıkları için onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 21 yıl önce TEGV ile tanışmalarını ve merkezin kuruluş hikayesini anlatarak, eğitimin önemine vurgu yaptı.

TEGV’in 8-14 yaş arasındaki çocukları için kurduğu Tasarım ve Beceri Atölyeleri, çocuklara 3D baskı cihazından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir yelpazedeyeni nesil öğrenme imkânı sunuyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir