“Sakarya’da tarıma yönelik projelerimiz hız kesmeden devam edecek”

Eklenme tarihi: 26/03/2022 – 11:48

Son güncellenme tarihi: 26/03/2022 – 11:48


Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, APEK Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Genel kurulun üretici ve tarım faaliyetleri için hayırlı olmasını dileyen Başkan Yüce, “Şehir ekonomisinde tarım sektörü önemli bir paya sahiptir. Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde, şehrimizdeki tarım potansiyelini en iyi şekilde kullanmak için pek çok proje hayata geçirdik. Siz değerli üreticilerimizin de desteğiyle tarıma yönelik projelerimize hız kesmeden devam edeceğimizi ve her daim üreticilerimizin yanında olacağımızı bildirir, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. 53 bin kişiden fazla üyesi bulunan kooperatifin başkanlığını yürüten APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, yönetim heyetiyle birlikte tek aday olarak katıldığı kongrede güven tazeledi. Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Başkan Yüce’nin yanısıra, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, STK temsilcileri ve kooperatif üyeleri katıldı. Programda konuşan Başkan Yüce, çiftçinin her zaman yanında olduğunu ve üretime desteklerinin her geçen gün daha da artacağını bir kez daha belirtti.

Yoğun katılımın olduğu kongrede konuşan Başkan Yüce, “Sağlığımızı korumak ve evlatlarımızı güvenle yetiştirmek için hilesiz, genetiğiyle oynanmamış, sağlık tehdidi olmayan gıdalar tüketmemiz gerekiyor. Tüm dünyada gıda endüstrisinin geldiği nokta hepimizin malumudur. Sağlıklı gıdaya ulaşmak hem çok pahalı hem de çok zor. Hemşerilerimizin uygun fiyatla sağlıklı gıdaya ulaşabilmeleri bizim için çok önemli. Bu yüzden hastalıktan ari Süt 54’ümüz var. Bu yüzden şifa kaynağı Bal 54’ümüz var. Yumurta 54, Et 54, Fındık 54, Kabak 54 gibi sağlıklı, kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı ürünlerimiz var. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak işte bu yüzden tarımsal projelerimize azami ölçüde önem gösteriyoruz. Bunu yaparken de geleneksel üretimi, modern teknolojiyle bir araya getiriyoruz. Böylece üretim sürecini hızlandırıyor, verimi ve kazancı artırıyoruz” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir