Okullararası Oryantring Türkiye Şampiyonası Malatya’da yapıldı

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 12:18

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 12:18


Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Oryantring Federasyonu, Büyükşehir Belediyemiz ve
Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Okullararası Oryantring Türkiye Şampiyonası
Malatya’da yapıldı.

MALATYA (İGFA)- Orduzu Pınarbaşı’nda yapılan şampiyonanın açılış programına Büyükşehir BelediyeBaşkanı Selahattin Gürkan da katıldı.Harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor dalı olanOryantiring Şampiyonasına 17 ilden 450 öğrenci katıldı.

Okullararası OryantringTürkiye Şampiyonası Yıldız Erkekler ve Kızlar ile Küçük Kız ve Erkekler olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirildi.Yarışların başlama programında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu BekirKayhan, “Yön bulma oryantiring sporumuzun başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. Sporcularımızın kazasız belasız parkurlarını tamamlamalarını diliyorum” dedi.

17 ilden gelen sporcu ve öğretmenleri Malatya’da ağırlamaktan dolayı onurduyduklarını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Oryantiring sporunun gelecekte sporcularımızın ihtiyaç duyacakları yön bulmaolgusuna önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. 17 ilimizden yaklaşık 450evladımızı Malatya’da ağırlıyoruz. Ben inanıyor ve umuyorum ki öğrencilerimiz değerliöğretmenlerimiz nezaretinde Malatya’mızın sosyal yapısını, kültürel yapısını, tabiatgüzelliklerini, tarihi ve ören yerlerini gezecekler. Öğrencilerimiz Malatya hakkındaönemli bilgi sahibi olarak Malatya’dan ayrılacaklar.

Belirlenen bugünde Türkiye’ninbirçok ilinde aynı saatte oryantiring yön bulma yarışları Malatya’da olduğu gibibaşladı. 17 ilden katılan 450 öğrencimiz başarılarının en güzelini sergileyecekler.Yarışlarda öne çıkan arkadaşlarımıza ödülleri de takdim edilecek. Oryantiringsporunun sporcularımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Katılımcılara teşekkürediyorum ve başarılı sporcularımızı en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.Başkan Gürkan konuşmaların ardından yarışların öncesinde yarışmaya katılmak içinMalatya’ya gelen sporcularla ayrı ayrı ilgilendi ve bütün sporcularla hatıra fotoğrafıçektirdi. Başkan Gürkan ayrıca yarışların başladığı alanda haritalarını alarak yön bulmayarışlarına katılan öğrencilere başarı dileklerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir