Muğlalılardan ‘toplu bisiklet’ ilgisi

0

Eklenme tarihi: 31/03/2022 – 9:18

Son güncellenme tarihi: 31/03/2022 – 9:18


Muğlalılar toplu bisiklet turuna büyük ilgi gösterdi.

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen “Bisikletli Çevre Şenliği”nden sonra Dalaman’da da halkın geniş katılımıyla bisiklet turu düzenlendi.

Dalaman Kayacık sahilinde sona eren 16,5 kilometrelik rotada pedal basan bisiklet sevdalısı yaklaşık 300 Dalamanlı, düzenlenen turdan büyük keyif aldıklarını belirttiler. Bisiklet etkinliklerinin sürekli yapılmasını istediler.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Muğla’da Spor Turizmi’nin geliştirmesi için “4 Mevsim Turizm, 4 Mevsim Spor” sloganıyla başlattığı çalışmalara Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek iki ayrı çalışmayla destek verdi.

Marmaris’te KOD 48 Çevre Koruma Derneği ile “Bisikletli Çevre Şenliği” düzenleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, kısa süre içinde Dalaman’daki bisiklet turunun organizasyonunda da yer aldı. Dalaman Kaymakamlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Dalaman Meslek Yüksekokulu ve Dalaman Belediyesi iş birliğinde düzenlenen turun halk tarafından benimsenmesi memnuniyet oluşturdu.

Dalaman’daki bisiklet turuna da katılan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’den yaklaşık 300 bisikletli katıldı. Bölgemizde turizmin çeşitliliğini sağlamak amacıyla Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın ön gördüğü projelere her noktada bilimsel olarak destek vermeye çalışıyoruz. Bölge halkı bisikleti daha çok sevmeli ve sahip çıkmalı, ruhunu yaşamalı ve yaşatmalı ki Kruvaziyer turizminden daha çok gelir bırakan bisiklet turizminden Muğlamız ve ülkemiz daha çok payını alsın. Bu amaçla çıkılan yolda üniversitemiz bilimsel anlamda tüm bölümleriyle ülkemizin hizmetinde” diye konuştu.

Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulundan başlayan turun ardından 16 kilometre pedal çeviren katılımcılara Kayacık Sahilinde canlı müzik eşliğinde kahvaltı ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir