Macaristan İstanbul Başkonsolosu Keller’den Kütahya’ya ziyaret

0

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 13:08

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 13:08


Macaristan İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller beraberinde Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral İle birlikte, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.

KÜTAHYA (İGFA)- Bir dizi ziyaretler için Kütahya’ya gelen Macaristan İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller, Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral ile birlikte Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaretinde, iki ülke arasındaki dostluğun uzun yıllara dayandığını ifade etti.

Macar milli kahraman Lajos Kossuth’u Kütahya’da misafir edilmesi ile başlayan dostluğun günümüze kadar taşındığını ifade eden Başkonsolos Keller, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a misafirperverliği için teşekkür etti.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Işık, Kütahya ve Macaristan arasında yıllar önce kurulan dostluk köprüsünün her geçen yıl genişlemesinden memnun olduklarını belirterek, ekonomik, eğitim, kültür ve diğer alanlardaki iş birlikteliğinin artırılarak devam etmesi noktasında belediye olarak her göreve hazır olduklarını dile getirdi.

Ziyarette yer alan Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral ise Başkan Işık ve ekibine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir