Bursa’da Büyükşehir Başkanvekili tiyatrocuları kabul etti

Eklenme tarihi: 28/03/2022 – 7:18

Son güncellenme tarihi: 28/03/2022 – 7:18


27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü nedeniyle tiyatrocuları tarihi belediye binasında kabul eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, pandemide tiyatrolarımız seyirciden, salonların alkış seslerinden mahrum kaldığını anımsatarak, “27 Martlar artık daha anlamlı hale geliyor” dedi.

BURSA (İGFA) – Uluslararası Tiyatrolar Birliği tarafından belirlenen ve 1961’den bu yana her yıl 27 Mart’ta kutlanan ‘Dünya Tiyatro Günü’ nedeniyle AVP Bursa Devlet Tiyatrosu, Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, özel ve amatör tiyatro çalışanları ile tiyatro sanatına gönül verenler Atatürk Heykeli önünde bir araya geldi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüseyin Buran ile birlikte tarihi belediye binasında Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bursa Devlet Tiyatrosu, Çek Sanat Tiyatrosu ve Güney Marmara Tiyatro Kooperatifi sanatçı ve temsilcilerini kabul etti.

Pandemi sürecinin tüm sektörleri olduğu gibi tiyatroları da olumsuz etkilediğini hatırlatan Çelik, “Pandemi sebebi ile tiyatrolarımız seyircilerinden uzak kaldı. Salonlarımız alkış seslerinden mahrum kaldı. İçinde bulunduğumuz dönemde tiyatrolar tekrar seyircilerine kavuşuyor ve 27 Martlar daha bir anlamlı hale geliyor” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir