Bursa’da Ana Kucağı zincirine yeni halka

Eklenme tarihi: 29/03/2022 – 10:29

Son güncellenme tarihi: 29/03/2022 – 10:29


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Ana Kucağı okul öncesi eğitim merkezlerinden 18’incisi Emek’te açıldı.

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019-2020 eğitim döneminde 6 nokta ile eğitime başlayan Ana Kucağı eğitim merkezleri zincirine yeni halkalar eklenmeye devam ediyor. Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Karacabey, Orhangazi, Yenişehir ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki hizmet noktalarına Osmangazi Emek Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi de eklendi.

Kısa zamanda 8 ilçede 18 merkez, 135 öğretmen ve 3 bine yakın öğrenciyle dev bir eğitim ordusuna dönüşen ana kucağı merkezleri, Emek Mahallesi’ndeki çocuklar için de hizmet verecek. 6 sınıf, 1 yemekhane ve 1 oyun odası bulunan Emek Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’nde, 6 sabah grubu ve 6 öğlen grubu olmak üzere toplam 12 grupta 135 öğrenci eğitim görüyor. Diğer hizmet noktalarında olduğu gibi bu merkezde de çocukların tüm kırtasiye malzemeleri ile sabah kahvaltısı ve 1 öğün yemekleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Emek Ana Kucağı Çocuk Eğitim Merkezi’nin açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ana Kucağı çocuk eğitim merkezlerinde derslere 2019-2020 eğitim döneminde başladıklarını hatırlattı. Bu dönemde 50 adet yeni merkez açmayı hedeflediklerini açıklayan Aktaş, “Değerler eğitimi, İngilizce eğitimleri ve kendi oluşturduğumuz ‘Şehrim Bursa’ müfredatını işliyoruz. Çocuklarımıza Bursa’nın tarihini, kültürel ve manevi değerlerini tanıtıyor ve öğretiyoruz. Bu merkezlerimizde okul öncesi eğitim hizmeti alamayan çocuklarımıza kaliteli ve ücretsiz eğitim imkanı sağlıyoruz. 6 nokta faaliyetlerine başlayan çocuk merkezlerimizin sayısını 18’e yükselttik. Emek Ana Kucağı ile bu halka taçlanmış oldu. ‘Bugüne kadar artan kapasitemizle birlikte’ 3000’e yakın çocuğumuza 135 öğretmenimiz ile okul öncesi eğitimler vererek, ailelere destek olduk ve olmaya devam ediyoruz. Sabah ve öğlen olmak üzere ikili sistemde eğitim hizmeti sunuluyor. Her öğrencimizin çanta, kırtasiye malzemeleri ve eğitim setleri de Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Geleceğin mimarları, mühendisleri, iş insanları, anne ve babaları bu merkezlerde eğitilecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir