Başkan Tekin ve Bilecik Pazaryeri kadınlarından ecdada dua

0

Eklenme tarihi: 21/03/2022 – 9:17

Son güncellenme tarihi: 21/03/2022 – 9:17


Bilecik’in Pazaryeri Belediyesi Kültür ve Sosyal etkinlikler kapsamında ilçedeki 3 yüz kadını ile Çanakkale Deniz Zaferi’nin yaşandığı topraklara kültür gezisi düzenledi.

Pazaryeri Gündem (BİLECİK İGFA) – Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile ilçedeki 300 kadın ile birlikte Çanakkale’nin Gelibolu yarım adasında bulunan Çanakkale Şehitliğini ziyaret ederek şehitler için dua ettiler.

Başkan Tekin ile birlikte Çanakkale Savaşı veya Çanakkale Muharebelerinin yaşandığı toprakları gezen ilçe kadınları Alan kılavuzlarından bilgiler alarak şehitlikleri ziyaret ederek dualar ettiler.

Pazaryeri ilçesinden de birçok Çanakkale Savaşı şehidi bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Milli ve manevi değerlerimizi, Çanakkale ruhunu, ilçe kadınlarımıza aşılmak istedik. Pazaryeri belediyemizin Kültür ve Sosyal etkinlikler kapsamında ilçemiz kadınları ile birlikte ecdadımızın eşi ve benzeri olmayan bir destan yazdığı, Milli Mücadelenin destanlaştığı Çanakkale’yi görme ve şehitlerimizin kabirlerini ziyaret etme imkânı bulduk. Alan kılavuzları ile birlikte kadınlarımız Seyit Onbaşı anıtı, Kilitbahir Kalesi, Arıburnu, Conkbayırı, Anzak Koyu, Rumeli Mecidiye Tabyası,  gibi savaşın seyrini değiştiren cepheleri, 57. Alay Şehitliği ve Büyük Şehitler Abidesi’ni, ayrıca Gelibolu Yarımadasında dünyanın en kanlı savaşının yaşandığı sırada hastanelerin o dönemki halini yansıtan Alçıtepe’deki açık Hava Sahra Hastane Müzesini ziyaret ettik.  Her Türk halkının,  bu vatanın ölümsüzleştirilmesinin ayak izlerini taşıyan Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerekiyor. Şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir