50. yılında Milli Gazete’nin yazarları okuyucuları ile buluştu

Eklenme tarihi: 21/03/2022 – 13:58

Son güncellenme tarihi: 21/03/2022 – 13:58


Milli Gazete’nin kuruluşunun 50 yılı münasebetiyle Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Milli Gazete yazarları Burhan Bozgeyik ile Abdülaziz Kıranşal, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kilis İl Başkanlığında okuyucuları ile buluştu.

KİLİS (İGFA)- Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Şerif Karakurt, Hür Dava Partisi Kilis İl Başkanı Ali Kiriş’in ve okuyucuların katıldığı programda Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, okurları ile sohbet etti.
Kurdaş, “Aslında ruhen 50 yıl değil de asırlara varabilecek bir kökü olan yayıncılık anlayışı var. Asırları temsil edebilecek bir yayın ilkesiyle varlığını devam ettirmiş bir gazetedir, Milli Gazete. Bu anlamda 12 Ocak günü bizim için bir bayram ve heyecan günüdür. 12 Ocak’ta bu mutluluğu ve heyecanı yeniden yaşatma ve yeşertme olarak görüyoruz. Bu bakımda Milli Gazete, bir gazetecilik heyecanıyla değil bir dertle kurulmuş bir gazetedir” dedi.

“50 YILDIR HAKKI ÜSTÜN TUTUYOR”

Milli Gazete’nin 50 yılık sürecinden her daim hakkın ve haklının yanında olduğunu vurgulayan Kurdaş, “Milli Gazete ‘Hak Geldi, Batıl Zail oldu’ ayeti mucibince başlangıç yapıyor. O yüzden de Milli Gazete 50 yıldır bu başlangıca sadakatsizlik yapmamıştır. Milli Gazete’nin değeri günlük politika içinde değerlendirilemez. Çünkü Milli Gazete idealleri gösterir, Milli Gazete istikameti gösterir. Bu bakımdan zor süreçler içinde de hep bir kardelen olarak varlığını sürdürmüştür” diye konuştu.

“HERKES ALDATTI, MİLLİ GAZETE HARİÇ”

Türkiye’de gerçeklerin saptırıldığı dönemde Milli Gazete’nin haklının yanından duran anlayışını her şart altında gösterdiğini vurgulayan Kurdaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Ergenekon konusunda bu millete yalan söylendi. Bütün gazeteler neredeyse yaklaşık 35-40 yıldır FETÖ konusunda bu millete yalan söyledi, ancak Milli Gazete hariç. Türkiye’de muhafazakar gazeteler Müslümanlığı yanlış temsil ettiler, yanlış şeyler yazdılar çizdiler. Amerikancılığı, faizciliği Müslümanlara bir gereklilik olarak anlattılar, ancak Milli Gazete hariç. Birileri Amerika dedi, birileri Rusya dedi, ancak Milli Gazete bu millet için İslam Birliği dedi. Her gazetenin bir düşmanı olur, Milli Gazete’nin bir düşmanı olmaz. Milli Gazete’nin götürmesi gereken bir mesajı olur. Ana hatlar bakımında Milli Gazete, ne okurunu ne camiasını ne de lideri Erbakan Hocamızın yüzünü yere eğdirmedi” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir