14 farklı ülkeden genç mimarlar Kocaeli’de buluştu

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 15:21

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 15:21


Kocaeli’de Uluslararası Fuar Merkezi ve İzmit Körfezi’nin doğu kıyıları için dünyadan 16’sı yabancı, 9’u Türk olmak üzere 25 genç şehir plancısı Kocaeli’de bir araya geldi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir ilke daha imza atıyor.

Bugüne kadar tüm farklı şehirlerde düzenlenen Isocarp Genç Planlama Profesyonelleri (YPP)  Programı, Türkiye’de ilk kez Kocaeli’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Programın Kocaeli’de gerçekleştirilebilmesi için Uluslararası Şehir ve Bölge Plancıları Birliği (ISOCARP), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği arasında protokol imzalandı.

Kocaeli’den ve dünyanın birçok noktasından genç şehir plancısı ve mimarlar, bu alanla ilgili oluşturacakları 5 farklı fikir projesini hazırlamak için Kocaeli’ye geliyor. 14 farklı ülkeden 16’sı yabancı, 9’u Türk genç profesyonel şehir plancısı ve mimar belirlenerek bu çalışmaya dahil edildi.

Büyükşehir Belediyesi, bu yerin en güzel şekilde değerlendirilmesi için Uluslararası Şehir ve Bölge Plancıları Birliği (ISOCARP) ile ortak çalışma kararı aldı.

“Change for Resilience, Resilience for Change” isimli Kocaeli Workshop’u için ISOCARP Yönetim Kurulu üyesi ve Genç Planlama Profesyonelleri Program Direktörü Doç.Dr. Zeynep Günay yönetiminde Almanya’dan “Alessandro Sammartino ve Polonya’dan Hanna Obracht-Prondzynska olmak üzere iki yabancı koordinatör seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir