Vali Soytürk ve Kilis Belediye Başkanı Ramazan, Uzuner’i ağırladı

0

Eklenme tarihi: 29/03/2022 – 9:08

Son güncellenme tarihi: 29/03/2022 – 9:08


Kilis Valisi Recep Soytürk ve Kilis Belediye Başkanı Servet Ramazan, Kardeş Kal Türkiye Platformu
Kurucusu Orhan Uzuner’i Kilis’te ağırladılar.

KİLİS (İGFA)- Bir takım programlara katılmak üzere Kilis’e gelen Orhan Uzuner’i misafir eden Vali Soytürk ve Belediye Başkanı Ramazan, misafirleri ile Kilis’in tarihi ve kutsal mekanları gezdiler. Kardeş Kal Türkiye Platformu Kurucusu Orhan Uzuner’i makamında ağırlayan Başkan Servet Ramazan, Kilis hakkında bilgiler verip Kilis’e özgü el emeği göz nuru tablo hediye takdim etti. Başkan Ramazan, “Bir takım programlara katılmak üzere Kilis’e gelen Kardeş Kal Türkiye Platformu Kurucusu Orhan Uzuner’i memleketimizde misafir ettik. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye belirtti.

“TÜRKİYE’DE DARBELER ARTIK GERİDE KALMIŞTIR”

Kardeş Kal Platformu üyeleri daha sonra Söğütlüdere Göl Resturantta bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundular. Kardeş Kal Platformu Kilis Temsilcisi AK Parti Kilis İl Teşkilat Başkanı M. Metin Karakuş, Kardeş Kal Platformu Genel Başkanı Orhan Uzuner’i Kilis’te ağırlamaktan çok memnun olduğunu dile getirirken “Türkiye’de darbeler artık geride kalmıştır” dedi.

M. Metin Karakuş, “Bugün dünyada savaşlar hala devam ediyor. Var olma yok olma mücadelesi verilen savaşlar artık ekonomi ve sağlık alanında yapılmaya başladı. Bugün dünden daha çok kardeşliğe ihtiyacımız var. Bugün dünden daha büyük birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Türkiye zorlu coğrafyada, yedi düvele karşı mücadele ediyor. İçeride olumsuzluk üretmek isteyen, milletimizi birbirine düşürmek isteyen odaklar bilsinler ki, bizler bir ve beraber olarak bu güzel ülkede yaşamaya devam edeceğiz.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; Türkiye ne zaman ayağa kalmak için sıçrama yapmaya çalışsa, şer odakları ülkemizin önünü kesmek için bir gayret içerisine giriyor. Bakın bunun en son örneğini 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında gördük. Darbeler güzel ülkemizde artık geride kalmıştır. Bizler kardeş kalıyoruz ve bundan sonrada kardeş kalmaya devam edeceğiz. Hiç kimse bu ülke insanın kardeşliğine halel getiremeyecektir. Allah birliğimizi, dirliğimiz bozmasın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir