Türk Kızılayı’ndan Bursa’da gönüllü merkez

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 7:18

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 7:18


Bursa’da dayanışma kültürünün yaygınlaştırılması için kolları sıvayan Türk Kızılay Şubesi, açılışı yapılan Gönüllü Merkezi ile gönüllü odaklı çalışmalarda tempoyu daha da artıracak.

BURSA (İGFA)- Bursa şehir merkezinde Nalbantoğlu Mahallesi’ndeki Türk Kızılay Bursa Gönüllü Merkezi’nin açılış törenine Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Kır, Türk Kızılay Bursa Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Kızılay Bursa ilçe şube başkanları, Bursa Toplum Merkezi Müdürü İsmail Özlü, Türk Kızılay Bursa Kadın Kolları ve Genç Kızılay Bursa üyeleri ile çok sayıda gönüllü katıldı.

Türk Kızılay için ‘gönüllü hareketi’ nitelendirmesi yapan Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, gönüllüerle 4 yıldır birlikte olduklarını belirterek, “Onlar tecrübe kazanırken biz de hevesli çalışmalarına karşılık hediye olarak Gönüllü Merkezi’ni hizmete açtık. Genç-yaşlı, kadın-erkek, çocuk ayrımı yapmadan binlerce kişinin yararlanabileceği eğitim faaliyetleri, atölye çalışmaları ve sosyal sorumluluk odaklı çalışmalarımız burada katlanarak devam edecek” dedi.

154 yaşındaki Türk Kızılay ile toplumun dayanışma kültürünün diri tutulduğunu kaydeden Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ise, hizmete açılan gönüllü merkezinin hizmetlerine çok önemli katkılar sağlayacağını söyledi. 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir