TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması ödül töreni düzenlendi

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 14:01

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 14:01


Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması’na katılan projeler için ödül töreni düzenlendi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)- Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen ödül törenine, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar,  TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Oğuz Demiryürek ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Oğuz Demiryürek, yarışma hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ise konuşmasında yarışmada derece elde eden öğrencileri tebrik ederek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış şunları kaydetti: “Sevgili gençler, Türkiye’nin geleceği sizlersiniz. Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinin çekirdek ekibi sizlersiniz. Gelecek sizlere emanet. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi dünyada ilk on ülke arasına girmek istiyorsak bu sizlerin sayesinde olacak. Sizler bunu başaracaksınız. Bizlerde bundan çok ümitliyiz ve geleceğe ümitle bakıyoruz. Yarışmalarda dereceye girmek önemli değil, önemli olan bu yarışmalara katılarak, bu özgüveni göstermektir. Bu özgüveni de sizler de görmekten mutlu olmaktayız. Tabi ki bu yarışmalardan birinciler ikinciler ve üçüncüler çıkacak. Ama asıl kazananlar buraya başvuran tüm öğrencilerimizdir.  Bu bir özgüvendir. Bu bir sosyal faaliyet ve sizlerin geleceğinizdir. Lise veya üniversite çağı olsun okulda başarılı olmak yetmiyor. Bazen öyle oluyor ki sınıf sonuncusu olan bir arkadaşınız gelecekte okul birincisi bir arkadaşınızı yanında çalıştırıyor. Siz gelecekte başarılı olmak istiyorsanız, sosyalleşmeniz gerekiyor. İletişiminizin çok iyi olması gerekiyor. Ben üniversitedeki öğrencilerimize her zaman şunu söylüyorum muhakkak sosyalleşin ve kulüp faaliyetlerine katılın çünkü orda sizler kendi özgüveninizi kazanıyorsunuz. En büyük cv ise odur. Cv’nizde okul birincisi olmaktan çok, bir projeye veya bir kulüp faaliyetine katılmanız en büyük katkıdır. O yüzden bu tür etkinlikler sizler için ilk adımdır.”

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir