TPE Başkanı ile TÜİK’te 2 Başkan Yardımcısı görevden alındı

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 8:48

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 8:48


Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile TÜİK Başkan Yardımcıları Umut Serhat İddam ile Nurettin Kaya görevlerinden alındı. Ayrıca üç ilde de bazı bakanlıklara ait İl Müdürleri görevden alındı.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında kararlar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni atamaların yanı sıra aynı kararla bazı bakanlıkların müdürlükleri de görevden alındı.

Buna göre Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile TÜİK Başkan Yardımcıları Umut Serhat İddam ile Nurettin Kaya görevlerinden alındı.

Ayrıca Dışişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Mustafa Geden ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Alper Sezer de görevden alındı.

Resmi Gazete’deki atamalar hakkındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararda; görevden alınan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen yerine Servet Canlı, yine görevden alınan Bingöl İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman yerine ise Selahattin Yazar’ın ataması gerçekleştirildi.

Tüm atama ve görevden almalara ilişkin karara ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir