TBB: Hekimlerin yanındayız

0

Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 10:10

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 10:10


Ülke genelinde grev yapan hekimler ve sağlık çalışanlarına Türkiye Barolar Birliği (TBB)’nden yapılan destek açıklamasında, meslek gruplarının sistematik olarak itibarsızlaştırılmaya çalışılmasına tepki gösterdi.

ANKARA (İGFA) – Türkiye Barolar Birliği, bugün itibariyle iki gün greve çıkan hekimlerin ve sağlık emekçlerinin yanında olduğunu vurguladı.

TBB’den yapılan yazılı açıklamada 2020 yılından bu yana dünyanın karşı karşıya kaldığı ve milyonlarca insanın kaybedildiği COVID-19 salgını ile birlikte hekimlerin ve sağlık çalışanlarının görevlerinin kutsallığını, bizleri ayıran tüm farklılıklardan ve coğrafi sınırlardan sıyrılarak tüm insanlık olarak bir kez daha idrak ettiklerini belirterek, “Yaşam ve sağlık hakkı mücadelesinde yanyana olduğumuz sağlık emekçilerinin aşağılandığı, darp edildiği, meslek gruplarının sistematik olarak itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı bir atmosferin yaratıldığının farkındayız” denildi.

“Toplumsal şiddetin, ekonomik kaosun ve itibarsızlaştırma çabasının mağduru olan savunma hakkının temsilcileri olarak salt bir mesleğin icrası nedeniyle maruz kalınan bu muamelelere ancak ardındaki iktisadi, siyasi ve sosyal motivasyonun ortadan kaldırılmasıyla son verilebileceğini biliyoruz” diyen Birlik, “Bunun için g(ö)rev yapan sağlık çalışanlarının yanındayız. Hekimlerin ve sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı, yaşam hakkını korumanın değerinin anlaşılacağı aydınlık yarınlara olan inanç ve umutla kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir