Sunğipek Yerleşkesinde Öğrenci Merkezi Kuruluyor

0

Eklenme tarihi: 12/10/2021 – 11:39

Son güncellenme tarihi: 12/10/2021 – 11:39


Sunğipek Yerleşkesi öğrenci merkezine kavuşuyor

Gemlik Belediyesi öncülüğünde Bursa Uludağ Üniversitesi Gemlik Sunğipek Asım Kocabıyık Yerleşkesi Öğrenci Merkezi projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında artan öğrenci kapasitesine uygun, fiziki şartlarıyla daha sağlıklı eğitim alanlarına sahip ve öğrencilerin çok yönlü bir şekilde yaralanabileceği bir merkez sağlanmış olacak. Proje kapsamında yerleşke içine 246 kişilik iki amfi, sosyal tesis ve kütüphane yapılacak.

Gemlik Belediyesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Borusan Kocabıyık Vakfı iş birliği ile Bursa Uludağ Üniversitesi Gemlik Sunğipek Asim Kocabıyık Yerleşkesi’ne yeni bir Öğrenci Merkezi kazandırılıyor. Hayata geçirilecek yeni projeyle, öğrencilerin çok yönlü bir şekilde faydalanacağı sadece akademik değil, sosyal anlamda da ihtiyaçların gözetildiği bir alan oluşturulması hedefleniyor.

Proje, Bursa Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyelerince yapılırken zemin etütleri ve inşaat uygulama projeleri ise Gemlik Belediyesi tarafından taamlandı. Rektörlük, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi Dekanlığı, Yapı İşleri Teknik Dairesi ve Borusan Kocabıyık Vakfı’nın birlikte yaptığı çalışmalarla projenin işlevsellik yönü geliştirildi. Projenin hayata geçmesiyle aynı anda yaklaşık 500 öğrencinin faydalanabileceği çok yönlü bir öğrenci merkezi kurulmuş olacak.

Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Bursa Uludağ Üniversitesi Gemlik Sunğipek Asım Kocabıyık Yerleşkesi Öğrenci Merkezi Binası Protokolü imza törenine Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ve Borusan Kocabıyık Vakfı Genel Sekreteri Canan Ercan Çelik katıldı.

İmza töreninde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan “Gemlik Belediye Meclisimizin oybirliğiyle verdiği yetkiyle burada olmanın gururunu yaşıyorum” dedi. Başkan Sertaslan şöyle konuştu: “Tarih, turizm, tarım ve ticaret kenti Gemlik, aynı zamanda bir üniversite kenti olsun istiyoruz. Yerleşkemizin içinde öğrencilerimizin biraz daha desteklenmesi gerektiği gibi bir durum var. Sevgili Asım Kocabıyık’ın ruhu, yapılacak olan bu işte de kendini bulacak. BORUSAN grubunun desteğine Gemlik Belediyesi olarak teşekkür ediyoruz. Burada eğitim alan çocuklarımız biraz daha donanımlı şekilde diplomalarını alacaklar.”

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A Saim Kılavuz, yerleşkenin yenilenmesinden mutluluk duyduklarını belirterek “Üniversitemize ve öğrencilerimize sağlanan bu destekten ötürü Gemlik Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bugün öğrencilerimize ve eğitim kurumumuza yapılan her türlü yatırım, yarın kendini geliştirmiş, vatanına, milletine hayırlı bireyler olarak geri dönecektir. Kredi Yurtlar Kurumu’nun bir teşebbüsü var. İlave yer talep ettiler. Yurt probleminin çözüldüğü, kütüphane ve amfileriyle öğrencinin mutlu eğitim gördüğü bir kampüs hedefliyoruz. Yenilenen yerleşkemiz tüm öğrencilerimize ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Projenin destekçilerinden Borusan Kocabıyık Vakfı’nın Genel Sekreteri Canan Ercan Çelik ise “Borusan Kocabıyık Vakfı olarak ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimin eğitim ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda yıllardır devam ettiğimiz eğitime destek projelerine bir yenisini eklediğimiz için büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Gelecek dönemlerde de öğrencilerin daha verimli bir eğitim hayatı için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Heyet daha sonra tesislerin yapılacağı alana giderek incelemelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir