Sosyal Girişimcilik Araştırması’nda Bursa ayağı tamamlandı

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 5:50

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 5:50


Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı (TSGA), Türkiye’de Sosyal Girişimcilik Araştırması kapsamında 10 farklı kentte gerçekleştireceği çalıştaylar için Bursa’daydı.

BURSA (İGFA) – Nilüfer Belediyesi Sosyal Girişimcilik Merkezi desteğiyle, kurumun Nilüfer’deki merkezinde gerçekleştirilen çalıştaya eğitimden engelli haklarına, gençlik çalışmalarından teknolojiye çeşitli alanlardan katılımcılar dâhil oldu. Çalıştay süresince, kamu ve özel sektörden katılımcılar ile farklı aktörlerin birbirleriyle diyalog kurmasına alan açıldı.

Çalıştay yürütücüleri, Bursa’nın sivil toplum ve sosyal girişimler açısından gelişmiş bir bölge olduğunu ifade ederek Nilüfer Belediyesi başta olmak üzere kamu idarelerinin ve sanayii aktörlerinin sosyal girişimcilere sunduğu destekler ile oluşmuş özgün bir ekosistem ortamının varlığını vurguladılar.

2022 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanan araştırma, Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosistemini haritalandırarak ülke bağlamına özgü politika önerileri geliştirmeyi ve sosyo-ekonomik kalkınma için sosyal girişimciliğin önemini gösteren kanıtlar sunmayı hedefliyor.

Projenin çıktıları, ekosistem haritasının yanı sıra Türkçe ve İngilizce rapor ile kamusal erişime açılacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir