SOLOTÜRK’ün pilotları gençlerle buluştu

0

Eklenme tarihi: 26/03/2022 – 18:25

Son güncellenme tarihi: 26/03/2022 – 18:25


Türk Hava Kuvvetlerinin gösteri takımı SOLOTÜRK’ün pilotları, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Konya’da gençlere yönelik düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nde gençlerle bir araya geldi.

KONYA (İGFA)- Gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amacıyla ilki 9-12 Aralık’ta Ankara’da yapılan “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”, ilgi üzerine “Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında” sloganıyla 12 ilde organize edildi.

Ankara’dan sonra Gaziantep’te gerçekleştirilen etkinliğin üçüncü ayağı Konya’da gerçekleştirildi. TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte SOLOTÜRK ekibi, gençlerle söyleşide buluştu. SOLOTÜRK’ün tecrübeli pilotları Binbaşı Emre Mert ve Binbaşı Murat Bakıcı, gençlere kullandıkları uçaklara, yurt içi ve dışında yaptıkları gösterilere ilişkin bilgi verdi.

Binbaşı Emre Mert, SOLOTÜRK ekibinin 2011’de kurulduğunu, ekibe dahil olmaktan onur ve memnuniyet duyduğunu söyledi. Türk milletinin kudretini, Türk Silahlı Kuvvetlerini başarıyla temsil etme gayretinde olduklarını vurguladı.

Binbaşı Murat Bakıcı da kendilerini dinleyen gençlerin ülkeyi, Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Türk Hava Kuvvetlerini daha da ileri taşıyacağına inancının tam olduğunu belirterek “Burada Türk milletinin gücünü ve kudretini yurt içi ve dışında bütün organizasyonlarda göstermenin, sizleri temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. İsimlerimiz gelip geçici, isimlerimiz kaybolup gidecek ama unutulmayacak olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Hava Kuvvetleri ve SOLOTÜRK olacak.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir