Sokak Hayvanlarını Unutmadılar!

0

Eklenme tarihi: 25/01/2022 – 8:21

Son güncellenme tarihi: 25/01/2022 – 8:21


Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği Bu Kış da Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği, Dersimspor Ailesi ile birlikte sokak hayvanlarını besleme etkinliği düzenledi. Bu etkinliğe özellikle Dersimspor oyuncularının aileleriyle birlikte katılmış olması çok anlamlı ve gelecek için de bir o kadar önemli olduğunu söylediler.

“Dersimspor ailesinin veteran futbol turnuvasında çevre duyarlılığı pankartı ile çıktıkları açılış maçı ile çevreye olan duyarlılığını görmüştük. Bu nedenle sokak hayvanlarını besleme ve onlara kulübe yapma projesi için iş birliği teklifinde bulunduk. Bu güzel projede de duyarlılıklarını gösteren Dersimspor ve ailesinin teklifi kabul edip destek veriyor olmaları gönüllerindeki güzelliği bir kez daha ortaya koymuş oldu. Hepsine çok teşekkür ediyoruz ve iş birliğimizin devam edeceğini söylemekten mutluluk duyuyoruz.”


“Tüm canlılar için yaşam çok değerlidir. Özellikle bazen hiç farkında olmadığımız sessiz çığlıklara kucak açan, onları kollayan maddi manevi tüm imkanlarını seferber eden sevgili hayvan sever dostlarımıza her şeyden önce saygılı olmalı ve minnet duymalıyız.”

“Bizler de bu kapsamda yaklaşık 100 kg mamanın bir kısmını hayvan severlere ve geri kalanlarını Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği ve Dersimspor ailesi ile birlikte o masum canlara dağıtmaya çalıştık.”

“Değerli dostlar aşağıda sokak hayvanları için sıralanmış 11 iyilikten bir tanesini dahi yapsanız iyilik yapmış olduğunuz o canlı için çok şey yapmış olursunuz.”

“Nasıl ki ırka, cinsiyete göre davranmak ırk, cinsiyet ayrımcılığı suçuysa, bir canlıya onun bir köpek veya kedi olduğu gerekçesiyle kötü davranmak da bir tür ayrımcılığı suçudur.”

Sokak Hayvanları İçin Yapılabilecek 11 İyilik

1- Mümkünse sahiplenin

2- Evinize misafir edin

3- Mümkünse iş yerinizde yer açın

4- Arabanızın kaputuna vurun

5- Kedi – köpek evleri yapın

6- Bir kap su verin: Onlar susuyorlar, ama söyleyemiyorlar

7- Mama vermeyi unutmayın

8- Kuşlar için cam kenarına ekmek koyun

9- Hasta hayvanları görmezden gelmeyin

10- Barınaklara Destek Olun

11- Sevginizi Eksik Etmeyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir