Eklenme tarihi: 03/11/2021 – 17:09

Son güncellenme tarihi: 03/11/2021 – 17:09


TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) Bursa’nın Gemlik bölgesinde kurulan ve ülkemize isdihdam sağlamayı amaçlayan fabrikaya, Gemlik Belediyesi’nden tepki.

Gemlik Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Orhangazi Belediyesi’nin bu gün yayınladığı TOGG Yerli Otomobil Fabrikasına vasıfsız eleman alınacaktır ilanı üzerine  “Eğer böyle birşey varsa ben yarın oradayım TOGG’un önündeyim bütün Gemlik’lileri de çağıracağım oraya, ulusal bir meseledir ama bu kadar böyle görmezden gelinmez bu iş. 34 plakayı çakarlar arabanın önüne, böyle birşey olur mu ya Orhangazi Belediyesi resmi sayfasından ilan ediyor” sözlerinde bulundu.

Toplantının sonlarına doğru tekrar konu gündeme getirilerek, Gemlik Ak Parti Meclis Üyesi Şükran Bekar Ersöz tarafından yapılan açıklamada Orhangazi’de İşkur olmadığı için Belediye’nin halka duyurmak amacı ile yapmış olduğu bir ilan olduğunu dile getirdi.

TOGG Gemlik’i Kapının Önüne Koydu

Başkan Sertaslan, genel olarak her konuda TOGG’un Gemlik’i dışladığını dile getirdi. Temel atıldığı gün için “Gemlik’i kapının önüne koydular” cümlelerini kurarak “ilçenin Belediye Başkanı, Kaymakamı, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İlçe Başkanı kapının en yakınında oturdu hiç biriniz ses çıkarmadınız, niye Gemlik Belediye Başkanı CHP’li ya varsın olsun. Sonra Bakan geldi Vali Bey’in yanına Ticaret Sanayi Odası’nın Başkanı’nın haberi oldu da Gemlik Belediye Başkanı’nın haberi olmadı, gidildi orada resimler çektirildi bölgenin Milletvekilleri, İlçe Başkanları. İlçe Belediye Başkanı’nın yine haberi olmadı, sonra TOGG yönetim kurulu toplantıları yapmaya başladı Gemlik’te, yine Gemlik Belediyesi’nin haberi olmadı, kimse de gık demedi ama. Öyle ya Cumhuriyet Halk Parti’li Belediye.” dedi.

Bu gün gelişen sıcak bir haberde TOGG firması otomobillerinin prototipini üretti ve çalışanları ile fotoğraf çekilerek kutladı. Fotoğrafta dikkan çeken olay ise prototip olarak üretilen aracın plakasının 34 olmasıydı. Bununla ilgili Başkan Sertaslan tepki göstererek bunun sadece Gemlik değil artık Bursa’nın da problemi olduğundan bahsetti. Plakanın 16 olmaması TOGG Fabrikasının tüm Bursa’yı mı dışladığının habercisi?

Son olarak Sertaslan”Gemlik Belediyesi’ne gelmedi ordan daha bir tane yönetici” sözleri ile konuyu bitirerek meclis toplantısına devam edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir