SERTASLAN’DAN, KULÜPLER BİRLİĞİ’NE İSYAN!

0

Eklenme tarihi: 07/03/2022 – 16:07

Son güncellenme tarihi: 07/03/2022 – 16:07


SERTASLAN’DAN, KULÜPLER BİRLİĞİ’NE İSYAN!

 

Gemlik Belediyesi Mart Ayı 2. Oturumunda, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nin bütçesi ve yönetimi hakkında isyanını dile getirdi.

Başkan Sertaslan cümlelerine “Amatör Spor Kulüpleri diye bir birlik kuruldu, her yıl sayıştayın konu ettiği bir durum yaratıldı bu meclis tarafından, Gemlik Belediye Meclisi tarafından. Otopark alanları tahsis edildi, Gemlik Belediye Spor diye çocuklarımızın spor yapmasına olanak sağlasın amacıyla kurulan ve bütün siyasi partilerinde destek verdiği bir kulüp kuruldu Gemlik Belediye Spor, ona düğün salonu verildi, bölge parkı verildi, Belediye’nin tuvaletleri verildi çalıştırsınlar buradan elde ettiği geliri sporda kullansınlar diye. Yetmiyor!” diye başladı ve Amatör Spor Kulüpler Birliği’nin ne kadar para harcadığı konusunda bilgisi olmadığını dile getirerek ” bilmediğimiz tek şey spor kulüplerinin yöneticilerinin gerçekte ne kadar para harcadığı” dedi.

Belediye’nin, Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne yapmış olduğu yatırımların kalem kalem sayılıp bütçelerinin belli olduğunu savunan Başkan Sertaslan, Kulüp Başkanlarının neye ne kadar harcama yaptıkları bilgisinin paylaşılmadığından bahsetti.  Sözlerine devam ederken yapılan yardımların Belediye Bütçesinde olması gerekenin üzerine çıktığını söyleyen Sertaslan ” yemek veriyoruz, onu veriyoruz, bunu veriyoruz, giysi veriyoruz, krampon veriyoruz yetmiyor! ” diyerek yönetimlerin sorgulanması gerektiğini dile getirdi.

Kulüp başkanlarına “Siz ne yapıyorsunuz?” dedi.

Meclis toplantısında dile getirilen Amatör Spor Kulüpleri Birliği yönetiminin Gemlik Belediyesine bilgi vermediğini ve sorgulanan konular hakkında henüz bir cevap alamadığını söyleyen Başkan Sertaslan “en son şunu söyledim; arkadaşlar, Gemlik Belediyesi olarak biz zaten üzerimize düşeni yaparız bizim kulübümüz bu kulüpler, bizim çocuklarımız bu çocuklar. Siz ne yapıyorsunuz? Onu bir anlatında bende bileyim Belediye Başkanınız olarak. Ben buna cevap hala alamadım.” dedi.

Maddi destek konusunda Kulüpler Birliği’ne tahsis edilen gelir kaynakları ile yetinemediklerini ve yönetimin disiplin edilmesinin şart olduğunu söyledi.

“Otoparkları vermişim, düğün salonlarını vermişim meclis olarak ben, bu yıl elde ettiğin gelir ne oldu? ” diyerek “Belediye bize destek vermiyor!” söyleminin çok yanlış olduğunu belirtti. “E nereye veriyoruz biz bu desteği? Amatör Spor Kulüplerine gönderiyoruz.”  diyen Sertaslan “Veriyoruz bunları ama yinede yetmiyor, bi disiplin etmek şart!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir