Salihli TSO’dan rekortmen üyelerine gecikmeli ödül

Eklenme tarihi: 31/03/2022 – 11:18

Son güncellenme tarihi: 31/03/2022 – 11:18


Salihli Ticaret ve Sanayi Odası 2018 ve 2019 yıllarında en çok kurumlar ve gelir vergisi ödemiş olan, ihracatta ve istihdamda ilk 10’a giren üyelerine düzenlenen bir törenle plaket takdim etti. Oda ayrıca 40 yıllık üyelerini de onurlandırdı.

MANİSA (İGFA)- Her yıl bir önceki dönemde başarılı olmuş üyelerini ödüllendirmeyi bir gelenek haline
getirmiş olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, pandemi nedeniyle yapılamamış olan ödül
törenlerinden ikisini bir arada düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşma yapan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, “Bir tarafta genel işsizlik yüzde 12 oranıyla 3 milyon 919 bin kişiye ulaşmış, bir tarafta eleman bulamama sorunu. Demek ki gençlerimizi ihtiyaçlar doğrultusunda yetiştiremiyoruz. Ülke olarak bu sorunu çözmek zorundayız” dedi.

Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nin ikinci kısmında boş arsa kalmadığını ve kısa zaman sonra Manisa OSB’den sonra bölgedeki en büyük ikinci OSB durumuna gelmesinin beklendiğini vurgulayan Yüksel, “2021 yılı ihracatımız 266 milyon Dolar’a ulaştı. İthalatımız da 23 milyon Dolar seviyesinde. Bu alanda Salihli çok iyi bir örnek haline geldi.” şeklinde konuştu. Ekonomide girdilerin yüksek fiyat artışlarından kaynaklanan büyük sorunlar yaşandığını, buna rağmen iş dünyası olarak umutsuzluğa ve karamsarlığa kapılmadan işlerin gelişmesine odaklandıklarını belirten Yüksel, sorunların çözüldüğü, ekonomiye güvenin arttığı, istikrarlı bir Türkiye özlemini dile getirdi.

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, her alanda gelişmesini sürdüren Salihli’nin, Anadolu’nun üretim üssü haline gelmekte olduğunu ifade etti. Sağlam, kadim tarihinin yanı sıra yer altı ve üstü zenginlikleri, üretim ve tüketim ve lojistik merkezlerine yakınlık gibi pek çok avantajı bulunan Salihli’nin gelişmesinde gayretli girişimcilerin katkısının büyük olduğunu kaydetti.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir