Sakarya’ya 1 milyar 500 milyon TL’lik yeni baraj yapılacak

Eklenme tarihi: 22/03/2022 – 15:21

Son güncellenme tarihi: 22/03/2022 – 15:21


Büyükşehir Belediyesi, 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle ‘Suyu Arayan Adam Çağlar Demirkapı’nın katılımıyla program gerçekleştirdi. Programda konuşan Başkan Yüce, “Su hepimizin ortak değeridir. Suyu korumak, geleceğe taşımak için çalışmalar yapıyor, projeler üretiyoruz. Alternatif su kaynakları oluşturuyoruz. Çalışmaları son aşamasına gelen 1 milyar 500 milyon TL’lik yeni bir baraj yatırımını da ilk defa bu güzel günde açıklıyorum. Şehrimizin en büyük yatırımlarından biri olacak” dedi.

SAKARYA (İGFA)-Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Suyu Arayan Adam Çağlar Demirkapı’nın konuşmacı olduğu ‘Susuzluğun Hikâyesi’ adlı programa katıldı.

Başkan Yüce, Sakarya’nın gelecek 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Bu kapsamda şehrimize yeni bir müjde daha vermek isterim. Çalışmalarında önemli ölçüde yol kat etiğimiz 1 milyar 500 milyon TL’lik bir barajı daha şehrimize kazandıracağız. Çalışmaları son aşamasına geldi. Sakaryamızın en büyük yatırımlarından biri olacak. Bu vesileyle şehrimizin su geleceğini tamamıyla garanti altına almış olacağız. Hedefimiz dünyada bir numara olmak” dedi.

Suyun bilinçli kullanılması konusunda katılımcılara önemli bilgiler veren Çağlar Demirkapı, “Burada olmaktan dolayı içimi çok güzel bir heyecan sardı. Bu heyecan Afrika’da su kuyusu açmaya başladığımızda oradaki insanlarla birlikte acaba su çıkacak mı çıkmayacak mı bekleyişimizde yaşadığım heyecanla aynı. Sizlerle olmaktan ve suya böylesine değer veren bir belediye başkanını yakından tanımaktan çok mutlu oldum. Suyun gerçek değeri suyun olmadığı Afrika ülkelerinde daha iyi anlaşılıyor. Bugüne kadar hayatım suyun ne demek olduğu ve suyun değerini anlamakla geçti. Suyu bu kadar
yakından tanıyan biri olarak susuzluğun da ne kadar zor bir durum olduğuna maalesef şahit oldum. Suyla insanların hayatlarına dokunmak mümkün. Bir gün insanların hayatına suyla nasıl dokunabilirim diye düşündüm. Düşüncelerim sonucunda birçok proje yürüterek insanların hayatını suyla güzelleştirmeye çalıştım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir