Reşit Gümüşer İlkokulu’nun Yusuf Öğretmeni soyisminin hakkını veriyor

Eklenme tarihi: 22/03/2022 – 6:51

Son güncellenme tarihi: 22/03/2022 – 6:51


Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Reşit Gümüşer İlkokulunda öğretmenlik yapan Yusuf Düzgün öğrencileri teorik derslerin yanı sıra sosyal faaliyetlerle de destekleyerek, eğitimlerine büyük katkı sağlıyor.

Tural Şahbazlı (Kahramanmaraş İGFA)- Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla Reşit Gümüşer İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileriyle birlikte Şeyhadil Mezarlığında bulunan Şehitliği ziyaret eden sınıf öğretmeni Yusuf Düzgün öğrencilere Çanakkale Zaferini anlattı.  

Ellerinde Türk bayraklarıyla şehitliğe gelen öğrenciler, şehitlerin mezarı başında dua ettiler. 

Programla ilgili konuşan öğretmen Yusuf Düzgün ise şu ifadeleri kullandı: “Bugün öğrencilerimizle birlikte şehitliği ziyaret ettik. Mezarlara karanfil bıraktık, dualar ettik. Okul sadece dört duvardan ibaret değildir. Bu etkinliğimizde eğitimin sadece okulda olmadığını, hayatın her alanında eğitime ihtiyaç olduğunu anlatmayı hedefledik. Geçmişini öğrenen çocuklarımızın gelecekte daha başarılı olacaklarına inanıyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimizin toplumsal değerlerimizi özümsemeleri için gayret ediyoruz. Buradan bu vesileyle tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum.” 

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette 4/C  sınıf öğrencisi Tuana Adıgüzel: “Bugün Yusuf öğretmenimizle birlikte şehitlik ziyareti yaptık, dualar ettik. Şehitlerimizin manevi huzurunda olmak güzel. Şehitlerimiz bizler için canlarından geçti. Bizde aynı ruhla büyüyeceğiz. Şehitlerimizin emaneti olan al bayrağımız hiçbir zaman yere inmeyecektir.” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir