Plaka Tepkisine TOGG Yönetiminden Açıklama

0

Eklenme tarihi: 09/11/2021 – 15:21

Son güncellenme tarihi: 09/11/2021 – 15:21


Geçtiğimiz günlerde Bursa’nın gündemine düşen ve TBMM gündemine kadar taşınan tartışma konusu TOGG test aracının plakasının neden 16 değil de 34 olduğuna Gazeteci Fatih Altaylı’dan cevap geldi.

Bursa Milletvekilleri’nden de tepki alan plaka olayı “Üretim Bursa, plakalar niye İstanbul” söylemleri ile TBMM gündemine kadar taşınmıştı. Ayrıca Gemlik Belediyesi’nden de tepki alan TOGG’a Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Meclis Toplantısında konuyu gündeme getirerek, “TOGG, Gemlik’i kapının önüne koydu” ve “34 plakayı çakarlar arabanın önüne” gibi ithamlarda bulunmuştu.

Altaylı yazdığı köşe yazısında aracın plakasının 34 olma sebebinin yasa gereği trafiğe çıkacak bir aracın plakası olması gerektiği ve TOGG merkez adresinin İstanbul olduğu için plakanın da 34 olmasının normal olduğunu dile getirdi.

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın ise Bursa şirketi olduğunu ifade ederek merkez adreslerini Gemlik’e taşıdıklarında tüm araçların plakasının 16 olacağının garantisini verdi. TBMM’den bir heyeti de TOGG Fabrikası’na davet eden Karakaş, fabrikanın durumunu göstermek ve hangi aşamalarda olduklarını anlatmak istediğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir