Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 14:28

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 14:28


Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alan Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulu öğretmenleri ‘Otizm Farkındalık Günü’nde el boyama etkinliği yaptı.

BURSA (İGFA)-Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Şehit Öğretmen Etem Yaşar İlkokulu özel eğitim öğretmenleri 2 Nisan Otizm farkındalık gününde önemli bir etkinliğe imza attı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adem Şahib, Muhammet İkinci, İsmail Aydın ve Okul Müdürü Mehmet Yavuz’un katılımıyla beraber özel eğitim öğretmenleri Derya Akkuş, Nur Eker, Elif Çiçek , Sedef Şahin ve öğrencileri el boyama etkinliği ile farkındalık oluşturdu.

Okul Müdürü Mehmet Yavuz; “Bugün doğan her 59 çocuktan 1’i otizm riski ile dünyaya gelmektedir. Ülkemizde yaklaşık 1.387.580 otizmli birey ve bu durumdan etkilenen 5.550.320 aile ferdi bulunmaktadır. Şehit Öğretmen Etem Yaşar ilkokulu olarak biz de Birleşmiş Milletler tarafından Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilen 2 Nisan tarihine ve Otizm tanısı almış bireylere ve onların ailelerine dikkat çekmek, diğer öğrencilerimizin otizmli bireyleri daha yakından tanıyabilmesi ve empati kurabilmesi adına okulumuzda el boyama etkinliği yaptık. Bu etkinlik hem onlar adına, hem bizim adımıza çok faydalı oldu ve onlarda bir farkındalık oluşması sağlandı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir