Orman Okulu Lansmanına Nasuh Mahruki sürprizi

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:38

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:38


İzmit Belediyesinin doğa dostu gelecek nesiller oluşturmak adına faaliyete geçirmeye hazırlandığı Doğa Eğitim Kampüsünün lansman programı 26 Mart Cumartesi günü geniş katılımla gerçekleştirilecek.

KOCAELİ (İGFA)- Doğa temelli eğitimi destekleyen, her çocuğa eğitimde fırsat eşitliği sunan, doğayı okuyabilen, onu koruyan ve tüm canlıları seven çocuklar eğitmek amacıyla İzmit Belediyesi tarafından kurulan Doğa Eğitim Kampüsünün lansmanı 26 Mart 2022 cumartesi günü, saat 14.00’da, Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda gerçekleşecek. Lansman programı kapsamında ayrıca dağcı, yazar ve fotoğrafçı Nasuh Mahruki’nin katılımıyla “Doğa ile Büyüyen Çocuklar” konulu söyleşi de gerçekleştirilecek. 

ÇOCUKLARIN YARATICILIKLARI GELİŞTİRİLECEK

İzmit Belediyesi Doğa Eğitim Kampüsü Projesi ile park, bahçe, mesire alanları, tarımsal üretim bahçeleri, ekolojik yaşam alanları ve yabanıl alanların, çocuklar için daha ulaşılabilir ve engelsiz hale getirilmesi hedefleniyor. Orman okulları ve sınıf dışı eğitim uygulamalarına yer verilecek projede doğa temelli atölyeler ile çocukların bilişsel, sosyal ve fiziksel alanlarda gelişimlerine katkıda bulunularak yaratıcılıklarının gelişimini desteklemek amaçlanıyor.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir