Eklenme tarihi: 15/06/2021 – 14:36

Son güncellenme tarihi: 15/06/2021 – 14:36


Gülderen Yeşildağ’ın komşuları basına konuştu!

 

Geçen yıl Eylül Ayında meydana gelen olayda kardeşi Hasan Ali Yeşildağ’ı (30) tüfekle vurarak öldüren Gülderen Yeşildağ’ın (40) geçtiğimiz günlerde duruşması gerçekleşti ve 17.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yeşildağ’ın yakınları ilk kez basına konuştu, kendisine ve ailesine darp uygulayan Hasan Ali Yeşildağ’ı ölmemek için öldürdüğünü söyleyen komşuları, sayısız olay ve darp edilmeye şahit olduklarından bahsettiler.

15 yılda birçok olayına şahit oldum

Yakın komşularından birisi olan Betül Hanım, 15 yılda birçok olayına şahit olduğunu dile getirdi. Gülderen Yeşildağ’ın defalarca gözü önünde darp edildiğini anlatan Betül Hanım “boğazına ütü kablosu doladı, karşı komşu kapıyı kırdı içeri girdiler biz gördük yarı baygın şekilde dili dışarı çıkmıştı Gülderen’i bulduğumuzda, kapının önünde anneannemin camının önünde demir parmaklıklar vardı kafasını orada sürttü.”

17.5 yıl hapis cezası

10 Haziran’da gerçekleşen duruşmada 17.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Gülderen Yeşildağ’ın yakınları bu cezayı hak etmediklerini söylediler. “Gülderen, mağdur edilmiş, yıllarca sesini duyuramamış, sonunda yapmasaydı belki de kendi canına kastedileceğini anlamış mecbur kalmıştır.” diyen komşuları ” o zaman polise gitseymiş diyenlere sesleniyorum. Gülderen defalarca polise gitmiş koruma kararı çıkartmış, uzaklaştırma kararı çıkartmış fakat yine sesini duyan olmamış. Orman kanunlarının geçerli olduğu dünyanızda belki de siz mecbur ettiniz Gülderen’i buna.” ifadeleri ile açıklamalarına devam ettiler.

6 Ay sonraya alınan karar ile temyize giderek, suçunun hafifletilmesi yönünde baskı yapan yakınları ve komşuları, Gülderen Yeşidağ için birlik oldular.

“Lütfen bizleri, kadınları yalnız bırakmayın başka Gülderen’ler aynı durumlara düşmesin, katil olmak zorunda kalmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir