Öğretmenler Gününde CHP’den Kahvaltı Etkinliği

0

Eklenme tarihi: 24/11/2021 – 13:36

Son güncellenme tarihi: 24/11/2021 – 13:36


Başkan Sertaslan’dan öğretmenlere: “Umut olun”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, CHP Gemlik İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği Öğretmenler Günü kahvaltısına katıldı.  Başkan Sertaslan, “Sizlerden öğrendiklerimi hayatımda uygulamaya çalışıyorum” dedi.

CHP’li Aksu: “Öğretmen boyun eğmez”

“CHP Gemlik İlçe Başkanlığımızın geleneksel Öğretmenler Günü kahvaltımızı pandemiden dolayı iki yıl yapamadık. Bu yıl yeniden sizlerle birlikteyiz” diyen İlçe Başkanı Şükrü Aksu, “Fakir Baykurt şöyle derdi; öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el öpmez, öğretmen ders verir. Siz Cumhuriyetin öğretmenleri, siz Atatürk’ün yaktığı meşaleyi okullara taşıyan öğretmenlersiniz. Sizler eli öpülesi insanlarsınız. Sizlerin öğrencileri günümüzde önemli yerlerde ülkemizi temsil ediyorlar. Sizler başımızın tacısınız. Cumhuriyetimizin kurucusu, Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, Hasan Ali Yücel’i, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla anıyoruz” şeklinde konuştu.

Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemiz ağır bir ekonomik krizden geçiyor. Yükselen dolar değil, değer kaybeden Türk lirası. Ekonomimiz küçülüyor, toplum yoksullaşıyor. Hepimize tarihi bir görev düşüyor. Hepimiz birer ilçe başkanı gibi, hepimiz birer yönetici gibi çalışacağız. Bunu çözmenin tek yolu sandıktır. Bu sürece hepimiz katkı sunarak ülkemizi krizden çıkaracağız.”

Başkan Sertaslan: “Bu gün sahip olduğum her şey sizin sayenizde”

Aksu’dan sonra söz alan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise “Sizlerle birlikte olmak benim için büyük kıvanç. Fidandım. Beni büyüttünüz. Gölge verir hale geldim. Sizden öğrendiğimi, sizden gördüğümü aktarmaya çalışıyorum. Her şeyi sizde, öğretmenlerimde gördüm” dedi.

Başkan Sertaslan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Umut verme zamanı. Geçtiğimiz yıl ekonomik olarak eşit olduğumuz ülkelerden daha yoksuluz. Bireyi fakirleştiren ekonomik bir model uygulanıyor. Çocuklarımızı ucuz işgücü kaynağı olarak kullanmalarına olanak veriyorlar. Hiç söylemesek de, kadın markete, manava, pazara girdiğinde bunu anlıyor. Tencerelerde aş yerine taş kaynıyor. 248 CHP’li belediye olarak, bir anne şefkati ve bir babanın güven duygusuyla kimsesizlerin kimi olma gayretinde çalışıyor belediyelerimiz. Dolayısıyla her sohbetinizde insanlara umut verin. Umut olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir