MUHARREM İNCE CHP’DEN İSTİFA ETTİ

0

Eklenme tarihi: 08/02/2021 – 11:10

Son güncellenme tarihi: 08/02/2021 – 11:10


Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısında CHP ile yollarını ayırdığını açıkladı. e-Devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa edeceğini söyleyen İnce, “Bugün bir yol ayrımındayım. Kimlerle yolumu ayırıyorum. ABD’den demokrasi dilenenlerle, Atatürk’e ‘kefere’ diyenleri yönetici yapanlarla, grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp atama getiren bu arkadaşlarla yollarımı ayırıyorum” dedi.

“YOLUMU AYIRIYORUM”

“Bugün bir yol ayrımındayım. Kimlerle yolumu ayırıyorum. ABD’den demokrasi dilenenlerle, Atatürk’e ‘kefere’ diyenleri yönetici yapanlarla, grup başkanvekilliği seçimini bile kaldırıp atama getiren bu arkadaşlarla yollarımı ayırıyorum. Mustafa Kemal deyip, Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum. CHP aday yapmayınca başka partiden gidip aday olup bugün CHP’yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. FETÖ’cüleri koruyanlarla yolumu ayırıyorum.

Birazdan e-Devlet üzerinden CHP üyeliğimden istifa edeceğim. Bunun bir gerekçesini de yazılı olarak göndereceğim.

Bizim işimizin olmayacağı tek bir yer var; o da Cumhur İttifakı. Biz yüzde 50+1’i alacağız, kimsenin kuşkusu olmasın. Bu sistemde bölme olmaz, bölmek için Cumhur İttifakı’nın yanına gitmek gerekiyor. Biz insanlara bir seçenek sunuyoruz. Türkiye’yi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız.

CHP’den istifa eden 3 milletvekili arkadaşımız, Memleket Hareketi’ne katıldı.

Erdoğan karşısındaki herhangi bir aday ikinci tura kalırsa, onu destekleriz. Bölüyor diyenler matematik bilmiyor. Biz Cumhur İttifakı’nı asla desteklemeyeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir