Muğla Büyükşehir tarafından kurulan akaryakıt istasyonu hizmete girdi

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 11:22

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 11:22


Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, Ula ilçesi Kızılağaç Mahallesi’nde kurduğu akaryakıt istasyonu hizmete girdi. İstasyon ile Büyükşehir Belediyesinin yılda 3,5 Milyon TL’den fazla tasarruf etmesi öngörülüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan istasyondan vatandaşlarda yararlanabilecek.

MUĞLA (İGFA)- Muğla Büyükşehir Belediyesi, iştiraki BELTES Petrol Enerji Sanayi ve TicaretAnonim Şirketi tarafından Ula ilçesi Kızılağaç Mahallesi’nde akaryakıtistasyonu kuruldu.7 Milyon 67 Bin TL maliyet ile 7 bin 656 m2 alan üzerine kurulan akaryakıtistasyonunda LPG dâhil 5 adet yakıt pompası ve market yer alırken pompadanadblue dolumu da yapılabilecek.

Elektrikli araç şarj istasyonunun da yer aldığıistasyonda araç yıkama yeri de bulunuyor.Hizmete giren akaryakıt istasyonu ile Büyükşehir Belediyesi ve bağlıidarelerince tüketilen yıllık akaryakıtın daha uygun maliyet ile kullanımısağlanacak. Büyükşehrin işletme maliyetlerini düşürme amacı ile yapılanakaryakıt alım ihalelerinde Büyükşehir Belediyesi şirketinin iştiraki sağlanarakihalelerde rekabet arttırılacak ve indirim oranları yükseltilecek.

Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi BELTES Petrol Enerji Sanayi ve TicaretAnonim Şirketi tarafından bayilik sözleşmesinin imzalanması ile birlikteBüyükşehir Belediyesi ve bağlı idarelere ait araçların akaryakıt teminindetasarruf yapılması sağlandı. Bu kapsamda akaryakıt istasyonunda MuğlaBüyükşehir Belediyesi ve bağlı idarelerinin akaryakıt teminlerinde yıllıkyaklaşık 3,5 milyon TL tasarruf edebilecek. Büyükşehir Belediyesi tarafındankurulan istasyondan vatandaşlarda yararlanabilecek.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir