Milyonları heyecanlandıran haber… Akbaşoğlu’ndan ek gösterge, asgari ücret, EYT açıklaması

Eklenme tarihi: 30/03/2022 – 13:38

Son güncellenme tarihi: 30/03/2022 – 13:38


AK Parti Genel Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 3600 ek gösterge, EYT ve asgari ücret konularında açıklamalarda bulundu.

ANKARA (İGFA) – AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 3600 ek göstergeyi Temmuz ayına kadar çıkaracaklarını açıkladı.

Daha önce zikredilen kadrolarla ilgili geniş bir çalışma yapıldığını aktaran Akbaşoğlu, bu konularda paydaşlarla birlikte iki toplantı gerçekleştirildiğini belirterek, bunun yasal bir teklife dönüştürülebilmesi için Genel Kurul’a geleceğini ve 3600 ek göstergeyi Temmuz ayına kadar çıkaracaklarını kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücrete ek zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya ise, yılın ikinci yarısında, 1 Temmuz’da memur ve emeklilerimize biliyorsunuz bir maaş artışı söz konusu olacaığnı ifade etti.

Akbaşoğlu, “Hem enflasyon artı yüzde 6 ilave, bununla beraber bir refah payını da içine alacak şekilde temmuzda memur ve emeklilerimize bir maaş düzenlemesi yapılacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınarak bu değerlendirmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bu yılın ilk yarısına kadar inşallah 3600 ek gösterge ile ilgili kanuni düzenlemenin de çıkacağını buradan ifade etmek isterim. Her türlü mali düzenlemelere ilişkin hususlar gündemimizdedir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir