Milli Boşnak Konseyi Başkanı Curiç’den İzmir Bosna Sancak Derneği’ne ziyaret

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 9:48

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 9:48


Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İzmir’e gelen Sırbistan Sancak Bölgesi Novi Pazar Milli Boşnak Konseyi Başkanı Jasmina Baltiç Curiç ve beraberindeki heyet İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette yönetim kurulu ve dernek üyeler hazır bulundu.

İZMİR (İGFA)- Yapılan ziyarette; “Novi Pazar’da yaşayan Boşnak akrabalarınızdan ve hemşehrilerinizden selam  getirdim” diyerek söze başlayan Jasmina Baltiç Curiç, yapılan yardımları ve destekleri her  daim minnetle andıklarını hatırlatan Jasmina Baltiç Curiç, “İzmir Bosna Sancak Derneği’ni ve Başkanı Abdullah Gül’ü Bosna ve Sancak Bölgesine yaptığı yardımlarla biliyoruz.  Umudumuz İstanbul’dan olduğu gibi İzmir’den de her hafta Novi Pazar’a otobüs kalkması ve  mevcut ilişkilerimizi daha da ileriye taşımak istiyoruz. Çocuklarımızın belirli sürelerle İzmir  ve Novi Pazar’a gelmelerini sağlamak için gerekli çalışmaları kısa sürede başlatmayı  düşünüyoruz. Çocuklarımız anane ve göreneklerimizi unutmamaları için kültürel  faaliyetlerimizi artırmalıyız ve çalışmalarımıza hız vermeliyiz, ortak projelerimizi en kısa  sürede hayata geçirmek için harekete geçmeliyiz” dedi.

Novi Pazar’a Milli Boşnak Konseyi’nin İzmir temsilciliğini Abdullah Gül Başkanlığındaki  derneğe vermek için gerekli çalışmaları başlatacaklarını vurgulayan Jasmina Baltiç Curiç,  “Yasal bir engel yoksa en kısa zamanda bizlerin İzmir’de ki temsilcisi İzmir Bosna Sancak  Derneği olacaktır. Dernek olarak gerçekten çok başarılı hizmetleriniz var. Sancak bölgesinde  çok yakından tanınan bir derneksiniz. İzmir, İstanbul ve diğer kentlerde yaşayan Sırbistan’la  çifte vatandaşlığı bulunan Boşnak hemşehrilerimiz nüfus sayımında kendilerini saydırmaları  bizler için çok önemli bu konuda bizler de sizlere yardımcı olacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir