MASKİ’den Akhisar’da gece mesaisi

0

Eklenme tarihi: 16/03/2022 – 15:08

Son güncellenme tarihi: 16/03/2022 – 15:08


MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesinde içme suyu terfi hattında meydana gelen arızaya kısa sürede müdahale etti. Soğuk havaya rağmen mesai mefhumu gözetmeden gece saatlerine kadar çalışan ekipler vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasına izin vermedi.

MANİSA (İGFA)- Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede sorunsuz altyapı için çalışıyor. Akhisar merkezde 800’lük içme suyu terfi hattında arıza meydana geldi. Akhisar ekipleriyle birlikte kısa sürede organize olan MASKİ, çalışma yapılacak olan alanı tüm güvenlik önlemlerini alarak hazır hale getirdi. Yapılan derin kazı sonrasında hatta ulaşan ekipler, ilk olarak hattın içindeki suyu boşalttı, tahliye vanaları açıldı, vidanjörlerle çekim yapıldı. Daha sonra yapılan müdahale ile hat yeniden sağlıklı hale getirildi. Gece saatlerine dek yapılan özverili çalışma ile soğuk havaların etkili olduğu şu günlerde Akhisar’da ikamet eden vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamasına izin verilmedi. Çalışmada Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan da bulundu.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Manisa’mızın 17 ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün vizyonu doğrultusunda Manisalı hemşehrilerimize sağlıklı altyapı sağlamak amacıyla gece gündüz çalışmalar yapıyoruz. Akhisar ilçemizde bulunan 800’lük içme suyu terfi hattında arıza meydana geldi. Ekiplerimiz hemen bölgeye intikal ederek iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde uygun çalışma ortamını hazırlayarak çalışmalarına başladılar. İçme Suyu Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına tüm önlemleri alarak hızlı müdahale sağladı. Akhisar ilçemizde ve merkezde görev yapan İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz çalışmalarını sabaha karşı tamamladılar. Ekip arkadaşlarıma yapmış oldukları özverili çalışma dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi.  
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir