Manisa Büyükşehir’den ‘Koç’ gibi proje

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 9:07

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 9:07


Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında damızlık koç dağıtım programı Kula’da noktalandı. Kula Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen törenle Kula, Selendi ve Demirci ilçelerinde bulunan üreticilere yüzde 75 hibe destekli olarak merinos ve kıvırcık cinsi 53 adet damızlık koç dağıtılırken; Mart ayı içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 adet koç üreticilere teslim edildi.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kırsal kalkınma destekleri kapsamında 2022 yılı Mart ayı içerisinde küçükbaş hayvan üreticilerine 200 adet damızlık koç dağıtımı yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında Kula, Selendi ve Demircili üreticilere yüzde 75 hibe desteğiyle 53 adet damızlık koç verildi. Kula Hayvan Pazarında düzenlenen dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Kula Tarım Orman Müdürü Bilgin Sarısu, Kula Muhtarlık İşleri Müdürü Faik Şentürk, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri ve üreticiler katıldı.

Damızlık koç dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Merkezde, Akhisar’da, Salihli’de, Kula’da koç dağıtım törenlerimizi gerçekleştirdik. Bu sonuncusu. Toplam, 200 koçumuz üreticimizle buluşturduk. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım Orman Müdürlüğünün ortak proje kapsamında küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde sürü kalitesini geliştirmek amacıyla yaptığımız bir proje. Bu proje sayesinde verim daha fazla artacak. Vatandaşlarımız, üreticilerimiz memnun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir