Manisa Büyükşehir’den ‘Can Dostum’ projesi

0

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 9:48

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 9:48


Gençlere hayvan sevgisi, sorumluluk bilinci ve milli duyguları aşılamak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Can Dostum’ Projesi’nin ilki Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Gösteri ve terapi köpeği Spil’in küçük bir gösteri de yaptığı programda daha önce askeriyede bomba arama köpeği olarak görev yapan Afi yeni yuvası olan Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimi ve öğrencilerine teslim edildi.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdiği ‘Can Dostum’ Projesi’nin ilk ayağı Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Gençlere hayvan sevgisi, sorumluluk bilinci ve milli duyguları aşılamak amacıyla düzenlene programa Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kılıç, Yunusemre İlçe Milli Eğitim müdürü Yıldıray Demirtaş, okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Erhan İnce yaptı. İnce, “Can Dostum Projesi’ni Polinas Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi’nde başlatıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı olarak hayvan sahiplenmenin ne demek olduğunu hem çocuklarımız, öğrencilerimizin öğrenmesini istiyoruz. Günümüzdeki sokak hayvanlarının popülasyon artışlarının en büyük sebeplerinden bir tanesi bilinçsiz hayvan sahiplenen kişilerin hayvanları sokaklara bırakması. Bunların önüne geçmek üzere öğrencilerimize hayvan sahiplenmenin ne demek olduğunu, sorumluluğunun ne olduğunu anlatmak adına bu projemizi başlatmak istedik. Buradaki köpeğimizin özelliği daha önce askeriyede görev yapmış ve görev sürecini tamamlamış ve şimdi sizlerle buluşacak. İnşallah projemizi ilimizde devam ettireceğiz. Hayvan sahiplenmek bir anlık heves değildir” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir