Malatya’nın eski başkanları bir arada

Eklenme tarihi: 26/03/2022 – 6:28

Son güncellenme tarihi: 26/03/2022 – 6:28


1989 -1999 yılları arasında iki dönem Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürüten A. Münir Erkal ile 1999-2004 yılları arasında Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Yaşar Çerçi Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Kent Müzesini gezdiler.

MALATYA (İGFA)- Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın davetlisi olarak Başkanlar Buluşması Programına katılmak üzere Malatya’da bulunan Malatya Belediyesi eski Belediye Başkanlarından A. Münir Erkal ile Mehmet Yaşar Çerçi tadilatı yapılarak hizmete sunulan Kent Müzesini birlikte gezdiler.

Kent Müzesindeki sergi alanlarını tek tek gezen Erkal ve Çerçi, Büyükşehir Belediye Başkanı
Selahattin Gürkan’a teşekkür ederek, şehrin tarihi geçmişi bakımından çok önemli bir eserin
Malatya’ya kazandırıldığını söylediler. Erkal ve Çerçi gezi sırasında Kent Müzesinin aslına uygun bir şekilde restore edilmiş olduğunu gördüklerini ve sergilenen eserlere hayran kaldıklarını belirterek, geçmişi günümüze yansıtmış olduğunu ifade ettiler.

Gürkan, “Kent hafızası, kent belleği kent kimliğini her zaman ifade ederiz. Bir kentin belleği hafızası yoksa Kent hafızası, kent belleği kent kimliğini her zaman ifade ederiz. Bir kentin belleği hafızası yoksa hafızası olmayan insan gibidir. Dolayısıyla şehrin bellekleri çok önemlidir. Burasıda kentimizin belleği olan bir kültür mirasıdır. Daha önce Asker alma yeri olarak kullanılan Abdulhamit Han döneminde yapılan bu binanın bize devri sonucunda burayı kent müzesi olarak dizayn ederek hizmete sunduk.” dedi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir