Malatya Kuyulu’nun kanalizasyon sorunu tarihe karışıyor

0

Eklenme tarihi: 16/03/2022 – 12:40

Son güncellenme tarihi: 16/03/2022 – 12:40


Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde başlattığı altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yeşilyurt İlçesi Kuyulu Mahallesi’ne kanalizasyon hattı yapılacak.

MALATYA (İGFA)- Çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat
Dairesi Başkanı Süleyman Şahin, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Kuyulu’nun kanalizasyon sıkıntısından kurtulacağını söyledi. Başkan Şahin, “Yeşilyurt İlçemize bağlı Kuyulu Mahallesi’nin kanalizasyon hattı için sahasındayız. Çalışmalarımız devam ediyor. Mahallemizde kanalizasyon hattı
yoktu. 2022 yılı için programa almıştık. Çalışmalar tamamlanınca sıkıntılar ortadan kalkmış olacak” dedi.

MERT: MALATYA’NIN ALTYAPISINI SORUNSUZ HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın özellikle altyapı konusunda kesin talimatları olduğunu ifade eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ise, 2022 yılı sonunda birçok mahallenin altyapı sorununun ortadan kalkacağını kaydetti. Mert, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın öncülüğünde başlattığımız kanalizasyon altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Şuan ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeden Kuyulu Mahallemizde çalışıyor. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak hattımızı devreye alacağız. Merkeze bağlı Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri başta olmak üzere tüm kırsal ilçelerimizde de içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz Malatya’nın tamamının içme suyu ve kanalizasyon altyapısını sorunsuz hale getirmek” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir