Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden 4-6 yaş grubundaki çocuklara ‘Psiko-Motor’ eğitimi

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 12:09

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 12:09


Malatya Büyükşehir Belediyesinin Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezinde çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde eğitimlere devam ediliyor.

MALATYA (İGFA)- Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Murat Kılıç EğitimMerkezinde 4-6 yaş grubundaki çocuklara yönelik eğitimler verildiğini belirterek,“Malatya Büyükşehir Belediyemiz kültürel ve sanatsal etkinlikler yanında sportifetkinliklerde yapmaktadır. Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezinde 4-6 yaşgrubu öğrencilerimize hocalarımız eşliğinde psiko-motor becerilerinin gelişmesiaçısından eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerimize Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlıanaokulu ve anasınıfı öğrencileri randevulu bir sistemle gelerek burada psiko-motorbecerileriyle ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızınriyasetinde çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Okullarımıza yazmış olduğumuzyazılar neticesinde okullarımız randevu alarak haftanın altı günü eğitimmerkezimizdeki eğitimlerden faydalanmaktalar. Psiko-Motor eğitimleri kapsamındaLoko-Motor, manipülatif beceriler, denge, esneklik, hız, kuvvet, göz-el ve ayakkoordinasyonu gibi önemli fiziksel ve zihinsel kazanımların artırılması yönündeeğitimler verilmekte” şeklinde konuştu.

Cemal Aslan Temel Beceri ve Eğitim Merkezi hocalarından Bayram Ayaz ise eğitimmerkezindeki çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “Hafta içi yapmış olduğumuzeğitimlerimiz Cumartesi günü de devam etmekte. Cumartesi günü vermiş olduğumuzeğitimler hafta içi vermiş olduğumuz eğitimlerden biraz daha farklı. Cumartesi günümodüler bir eğitim vermekteyiz. Tamamen jimnastiğe yönelik beden eğitiminin altyapısını oluşturabileceğimiz eğitimler veriyoruz. Ayrıca yaz döneminde ise yaz okuluformatında eğitimlerimiz devam etmekte. Temmuz ayı ile Eylül ayını kapsayan üç aylıksüreçte modüler anlamda eğitimlerimiz sürmekte. Bunun yanında takip ettiğimiz özeleğitim alan öğrencilerimiz var. Portföy dosyası oluşturup buna göre eğitim programıhazırlıyoruz. Bu öğrencilerimizin sosyalleşmesi, liderlik ve grup psikolojisi ile nasılhareket edilir anlamında çocuklarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir