Kütahya’da ödüller sahiplerini buldu

0

Eklenme tarihi: 19/03/2022 – 12:58

Son güncellenme tarihi: 19/03/2022 – 12:58


Kütahya Kent Konseyi Gençlik Merkezi tarafından Kütahya Belediyesi iş birliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin destekleriyle hazırlanan ‘Bir Hilal Uğruna’ resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni ve 18 Mart oratoryo gösterisi Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleşti.

KÜTAHYA (İGFA)- 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl dönümünde, Kütahya Kent Konseyi Gençlik Merkezi tarafından Kütahya Belediyesi iş birliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin destekleriyle hazırlanan Bir Hilal Uğruna’ resim ve kompozisyon yarışması ödül töreni ve 18 Mart oratoryo gösterisi, yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Gözdenur Tilki açılış konuşmasında, “Türk Milleti tarih sahnesine çıktığından itibaren aziz varlığını müdafaa ve muhafaza amacıyla olağan üstü mücadeleler sergilemiştir. 107 yıl önce Çanakkale önlerinde yaşanan ve yazılan destan bunlardan birisi, belki de en mühimi olarak milli hafızalarda eşsiz bir yer etmiştir. Milli şuur ve heyecan kahramanlıkla birleşmiş ve Çanakkale’yi geçilmez, Türk Milletini yenilmez kılmıştır. Çanakkale’de istiklalimizi koruyan, cumhuriyetin yolunu açan, Türk ve insanlık tarihini derinden etkileyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü yıl dönümde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. ‘Bir Hilal Uğruna’ temalı resim ve kompozisyon yarışmamıza katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Programımızın gerçekleşmesinde, geniş kitlelere duyurulmasında bizden emeğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a, Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah Damcı’ya, Kent Konseyi Başkanımız Ahmet Arabacı’ya, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ali Çelik, İlkokul kategorisi resim yarışmasında, mansiyon ödülünü alan Miray Uğurlu, üçüncü Ayşe Vera Cantaş, ikinci Erdem Aslan ve birinci Melike Nesibe Yerli’nin ödüllerini ve teşekkür belgesini verdi.

Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz ise, Ortaokul kategorisi resim yarışmasında üçüncü olan Mukadder Nur Kul, ikinci Bilge Gül ve birinci Nazife Elmas Yerli’ye ödül ve teşekkür belgesini takdim etti.

Son olarak Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, lise kategorisi 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü konulu kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Kübra Özcan, ikinci olan Sena Kaynak ve birinci olan İrem Akpınar’a ödül ve teşekkür belgesini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir