Konya ASKON Heyeti Kilis’te

0

Eklenme tarihi: 18/03/2022 – 14:12

Son güncellenme tarihi: 18/03/2022 – 14:12


Konya Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Başkanlığı, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve
Kilis ASKON ile bir araya gelmek üzere Kilis’e geldi.

KİLİS (İGFA)- Perşembe günü öğleden sonra Kilis’e gelen Konya ASKON üyeleri Kilis’te bir dizi çalışmalar yaptılar.
Kilis ASKON Başkanı Mehmet Ali Eryılmaz misafirlerine “hoş geldiniz” derken, dernek binasında
yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sahabeler diyarı Kilis’imizde, Mevlana Hazretlerinin diyarı olan Konya’dan şehrimize gelen tüm misafirlerimizi hürmetle muhabbetle selamlıyorum. ASKON ailesi olarak farkındalık oluşturuyoruz. Konya şubemiz bugün bizlerle birlikte bir takım çalışmaların altına imza atacak. İşadamlarımız ve Sanayicilerimiz ile Kilis’e neler kazandırabiliriz, neler yapabiliriz bunun çalışmasını yapacağız. Ayrıca misafirlerimize Kilis’imizi gezdirip, Kilis’imizi tanıtacağız. Konyalı iş adamlarımız, inşallah gücümüze güç katacak.

ASKON Kilis olarak bizlerde ilerleyen zamanlar içerisinde farklı şehirlerimizi ziyaret ederek bilgi, fikir alışverişinde bulunacak çalışmalar yürüteceğiz” dedi. ASKON Konya İl Başkanı Atilla Sinacı ise yaptığı açıklamada; “Bugün burada bizleri çok sıcak bir şekilde

karşılayan Sahabeler diyarı olan Kilis’imize, Mevlana diyarı olan Konya’dan kucak dolusu muhabbetle geldik. Teşkilatlarımızın böyle birbirleriyle farkındalık oluşturan çalışmalar bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bugün Kilis’e yatırım konusunda, ticaret konusunda neler yapılabilir bunları görüşeceğiz, konuşacağız. Aynı şekilde Serhat Kilis’imizin değerli insanlarını Konya’mızda ağırlamaktan mutluluk duyacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

ASKON Kilis İl Başkanı Mehmet Ali Eryılmaz, dernek binasında yapılan çalışmaların ardından Kilis’in tarihi ve turistik yerlerini Konya ASKON üyelerine tanıtma fırsatı buldu. ASKON Konya üyeleri, Perşembe günü akşam saatlerinde çalışmalarda bulunmak üzere Gaziantep’e hareket etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir