Kocaeli’nin kemankeşlerinden Çanakkale ruhu

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 7:37

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 7:37


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Geleneksel Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası düzenlendi.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Geleneksel Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası’nda okçular hünerlerini sergiledi. Etkinlik çerçevesinde kemankeşler Çanakkale Şehitlerimizin anısına saygı atışı da gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Geleneksel Türk Okçuluğu Kocaeli Salon Şampiyonası SEKA 50. Yıl Spor Salonu’nda sabah saatlerinde Kuran-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başladı. Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Resul Temel’in günün anlamını anlatan konuşmasıyla devam etti. Son olarak kulüp antrenörü Beytullah Yoldaş’ın yaptırdığı açılış duası ardından etkinlikler okçuluk müsabakalarıyla renkli görüntülere sahne oldu.   

Şampiyonaya yaşları 8 ile 16 arasında değişen 200’ün üzerinde kemankeş katıldı.

Okçuluğa ilgi gösteren gençlere teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, bu gibi organizasyonların Türkiye genelinde yayılarak okçuluğun gelişmesine büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü belirterek, dereceye giren ve giremeyen tüm kemankeşlere hayatları boyunca başarılar diledi.

Atışlar sonunda başarılı olan kemankeşlere düzenlenen törenle madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

Genç Erkekler kategorisinde Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’nden Hakan Polat Kalaycıoğlu birinci olurken, Yıldız Erkekler kategorisinde Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammed Talha Yolcu, 2009-2010 Minik Erkekler kategorisinde KBB Kağıtspor Kulübü’nden Esat Kaan Yağcı,  2011-2012 Minik Erkekler kategorisinde Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammet Samet Yaman, 2013-2014 Minik Erkekler kategorisinde Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yusuf Emir Yaman birinci oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir