Kocaeli’nde lise ve üniversite öğrencilerinden Cemile Meriç’e ziyaret

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:38

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:38


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 17-35 yaş arası özel bireylere eğitim verdiği Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, lise ve üniversite öğrencilerini misafir etti.

KOCAELİ (İGFA)- Lise ve üniversite öğrencileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde özel gereksinimli bireyleri ziyaret etti. Derince Melikşah Anadolu Lisesinde eğitim gören 15 öğrenci toplumsal farkındalığı arttırmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen merkezde eğitim gören özel gereksinimli bireylerle bir araya geldi.

Özel gereksinimli bireyler, kendilerini ziyarette eden lise ve üniversite öğrencileriyle yapılan etkinlikte kaynaşma sağlayarak sosyalleşme imkanı buldu. Misafir öğrenciler, özel gereksinimli bireyler ile seramikten kalemlikler yaptı. Böylelikle özel gereksinimli bireyler ile misafir öğrenciler birlikte çalışarak keyifli bir gün geçirdi. Bireysel farklılıklar gerçeğinden dolayı bütün öğrencileri kapsayan bir eğitim günü gerçekleşmiş oldu. Ziyarete gelen lise ve üniversite öğrencileri özel bireylerin de birçok şeyi başarabildiğini gözlemledi. Özel gereksinimli bireyler ise akranı ile yarışıp başarmanın hazzını yaşadı ve etkinlik sonrasında önemsendiğini fark etti.

Ardından misafir öğrenciler, özel gereksinimli bireyler ile yiyecek atölyesinde simit poğaça ve fındıklı kurabiye yaparak kaliteli vakit geçirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir